Papież Franciszek o ataku na Darię Duginę: Myślę o biednej dziewczynie. Niewinni płacą za wojnę

Mija pół roku od wybuchu wojny w Ukrainie. Z tej okazji papież Franciszek wygłosił w Watykanie przemówienie, w którym wypowiedział się na temat okrucieństwa wojny. Głowa kościoła odniosła się także do niedawnej śmierci córki Aleksandra Dugina.

W środę 24 sierpnia mija pół roku od rozpoczęcia przez Rosję wojny w Ukrainie. Z tej okazji papież Franciszek wezwał do podjęcia konkretnych działań, które zakończą konflikt i zapobiegną katastrofie nuklearnej w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Papież odniósł się także do śmierci Darii Duginy, córki ideologa Kremla Aleksandra Dugina. Kobieta zginęła w eksplozji samochodu 20 sierpnia.

Zobacz wideo Jak przebiega rosyjska ofensywa na Ukrainę? Pokazujemy animację od początku wojny do Dnia Niepodległości Ukrainy

Papież Franciszek o śmierci Darii Duginy: Myślę o biednej dziewczynie

- Wielu rannych, wiele dzieci, ukraińskich i rosyjskich, zostało sierotami. Sieroctwo nie ma obywatelstwa [...] Myślę o okrucieństwie wobec tak wielu niewinnych ludzi, którzy płacą za szaleństwo, szaleństwo, szaleństwo ze wszystkich stron, bo wojna to szaleństwo. I nikt, kto jest w stanie wojny, nie może powiedzieć: "Nie, nie jestem szalony". Szaleństwo wojny... - mówił Franciszek podczas swojego przemówienia, a następnie przywołał śmierć Darii Duginy: - Myślę o biednej dziewczynie, która wyleciała w powietrze po wybuchu bomby pod siedzeniem w samochodzie w Moskwie. Niewinni płacą za wojnę, niewinni - cytuje słowa papieża Vatican News.

Franciszek potępił także handlarzy bronią. - Ci, którzy zarabiają na handlu bronią, to przestępcy, którzy zabijają ludzkość - powiedział.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nabożeństwo za Darię Duginę. Propagandyści rzucali oskarżenia, wzywali do obrony rosyjskich wartościAleksander Dugin na pogrzebie córki: Jej pierwsze słowo to "Rosja"

Pół roku wojny w Ukrainie

W środę mija pół roku od rozpoczęcia przez Rosję inwazji na Ukrainę. Część ukraińskich i rosyjskich komentatorów niezależnych zauważa, że wojna wywołana przez Władimira Putina potoczyła się wbrew jego planom. - Rosjanie ponieśli kolosalne straty - podkreśla w rozmowie z ukraińską telewizją szef administracji obwodu ługańskiego Sierhij Hajdaj.

Aleksandr DuginWydaje nam się, że wiemy kim jest Dugin, ale się mylimy

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: