Rosja. Kolejny pożar amunicji w obwodzie biełgorodzkim. Władze tłumaczą go "efektem soczewki" [WIDEO]

W Rosji w obwodzie biełgorodzkim doszło do pożaru amunicji. Zdaniem tamtejszego gubernatora zdarzenie było rzekomo powodowane upałem i doszło tam do "efektu soczewki". Osoby zamieszkujące ten teren zostały ewakuowane.

W Timonowie obwodzie biełgorodzkim (zachodnia część Rosji, ok. 30 km od granicy z Ukrainą), doszło do pożaru amunicji. Poinformował o tym na Telegramie Wiaczesław Gładkow, gubernator obwodu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowę Rosjan: Żołnierze wiedzą o kłamstwach Kremla. "Propaganda u nas działa"

Rosja. Doszło do kolejnego pożaru amunicji. Gubernator obwodu o "pożarze soczewki"

Zdaniem Gładkowa w Timonowie "z powodu upałów (i wystąpienia efektu soczewki) zapaliła się amunicja, która nie została zneutralizowana przez saperów". Dodał również, że nie ma żadnych ofiar pożaru. Mieszkańcy zostali ewakuowani przez władze obwodu i skierowani do sanatorium Krasnaja Polana w dzielnicy Valuysky, lub opuścili miejsce zamieszkania na własną rękę.

Jest to kolejny pożar w tym miesiącu w Timonowie. 18 sierpnia również doszło tam do wybuchu. Miasto jest jednym w miejscu, gdzie znajduje się zaopatrzenie wykorzystywane do wojny z Ukrainą. W ostatnim czasie wielokrotnie dochodziło tam do eksplozji i wybuchów paliwa oraz składów amunicji - informowało wtedy Radio Svoboda. Nagranie przedstawiające wybuch zamieścił na Twitterze Anton Gerashchenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy.

Andrzej Duda w Kijowie, 23 sierpnia 2022 r.Duda wrócił z Ukrainy: Naszym obowiązkiem jest dawać takie wsparcie

Rosja zamknęła przestrzeń powietrzną w kilku obwodach

Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał w poniedziałek 22 sierpnia, że Rosja zamknęła swoją przestrzeń powietrzną w trzech obwodach, które znajdują się blisko granicy z Ukrainą. Wstrzymano tam ruch lotniczy, ale zwiększyła się rotacja "oddziałów w rejonach przygranicznych obwodów briańskiego i kurskiego" - poinformowano. Pojawiły się więc obawy, że Rosjanie chcą nasilić swoje ataki w Dzień Niepodległości Ukrainy, który przypada w środę 24 sierpnia.

Prezydent Wołodymyr ZełenskiPół roku wojny w Ukrainie. Zełenski ostrzega przed "ohydnymi atakami"

Więcej o: