Zamach na Darię Duginę. Pułk Azow: Natalia Wowk, obwiniana przez FSB o zamach, nigdy do nas nie zależała

Pułk Azow wydał oświadczenie po zarzutach rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, która twierdzi, że rzekoma zabójczyni Darii Duginy jest związana z tą jednostką. Zdaniem FSB odpowiedzialna za śmierć 29-latki jest Natalia Wowk. Pułk Azow zapewnia, że kobieta nigdy nie należała do tej formacji.

Pułku Azow zaprzeczył twierdzeniu FSB o powiązaniach Natalii Wowk z formacją. "Kobieta, której nazwisko i legitymacja wojskowa została opublikowana przez FSB w raporcie ze śledztwa w sprawie ataku terrorystycznego na córkę rosyjskiego propagandysty Dugina, nie ma nic wspólnego z pułkiem Azow i nigdy nie należała do naszej jednostki" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez pułk Azow. Formacja podkreśla, że FSB stara się obciążyć pułk zamachem na Darię Duginę. 

Podczas konferencji pułku Azow przedstawiciel formacji powiedział, że opublikowany dokument to stara legitymacja, która leżała lub została zachowana w archiwum na terenie jednostki wojskowej 3057 w Mariupolu - donosi Ukraińska Prawda. Zwrócono również uwagę, że kobieta na zdjęciu ma mundur inny, niż ten noszony przez członków pułku.

Rosja. FSB uważa, że Natalia Wowk jest zabójczynią Darii Duginy

Rosyjskie służby opublikowały dokument - legitymację wojskową Natalii Wowk, która - według FSB -  przyjechała do Rosji 23 lipca 2022 r. razem ze swoją 12-letnią córką. Kobieta miała brać udział w festiwalu "Tradycja". Była na nim także 29-letnia Daria Dugina, która zginęła w zamachu na drodze niedaleko miasta Odincowo pod Moskwą.

Zobacz wideo Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowę Rosjan: Żołnierze wiedzą o kłamstwach Kremla. "Propaganda u nas działa"

FSB opublikowało również zmontowane nagranie, na którym ma być widoczna Wowk. W jednym z fragmentów widać, jak kobieta podczas kontroli na granicy podnosi maskę swojego samochodu, a w następnej części nagrania, jak wchodzi do mieszkania. Zdaniem rosyjskich służb, Ukrainka zatrzymała się w Moskwie w bloku, w którym mieszkała Daria Dugina.

Daria Dugina zginęła w zamachu w MoskwiePutin pośmiertnie odznaczy Darię Duginę "za odwagę i bezinteresowność"

Ukraina nie ma nic wspólnego ze śmiercią Darii Duginy, zapewnia doradca prezydenta

We poniedziałek doradca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak oświadczył, że Ukraina nie ma nic wspólnego ze śmiercią córki Aleksandra Dugina, głównego ideologa Kremla. - Podkreślam, że Ukraina nie ma na pewno z tym nic wspólnego, bo nie jesteśmy państwem przestępczym jak Federacja Rosyjska, a tym bardziej nie jesteśmy państwem terrorystycznym - stwierdził Podolak.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Córka Aleksandra Dugina zginęła w zamachu. Samochód ojca, którym kierowała Daria Dugina, eksplodował na drodze niedaleko miasta Odincowo pod Moskwą. Kobieta zginęła na miejscu.

FSB opublikowało nagranie, na którym widać rzekomą sprawczynię zamachu na Darię DuginęZabójstwo Darii Duginy. FSB wskazuje "podejrzaną" i publikuje wideo

********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: