Aleksandr Dugin żegna córkę. "Zemsta czy odwet to nie wszystko, czego pragną nasze serca"

Daria Dugina, córka rosyjskiego polityka i geopolityka zginęła w sobotę w wybuchu samochodu, za który Rosja obwinia Ukrainę. W poniedziałek, po raz pierwszy od jej śmierci, Aleksandr Dugin publicznie pożegnał córkę. Jednocześnie zaapelował do rosyjskich żołnierzy.

Tekst pożegnania pojawił się na Telegramie, na profilu Konstantina Małofiejewa, jednego z zaufanych współpracowników Putina. "Mój przyjaciel Aleksander Gelliewicz Dugin dziękuje wszystkim, którzy złożyli kondolencje z powodu śmierci jego córki Daszy. Poprosił mnie o opublikowanie tego tekstu" - napisał Małofiejew.

Aleksandr Dugin żegna córkę. "Zemsta to nie wszystko, czego pragną nasze serca"

"Jak wszyscy wiecie, w wyniku ataku terrorystycznego przeprowadzonego przez nazistowski reżim ukraiński, moja córka Daria Dugin została brutalnie zamordowana w wybuchu 20 sierpnia podczas powrotu z festiwalu "Tradycja" pod Moskwą. Była piękną prawosławną dziewczyną, patriotką, korespondentką wojenną, znawczynią kanałów centralnych i filozofką. Jej przemówienia i sprawozdania były zawsze wnikliwe, ugruntowane i powściągliwe" - czytamy w oświadczeniu Dugina. Jak twierdzi rosyjski polityk, jego córka "nigdy nie wzywała do przemocy czy wojny".

Ojciec Duginy określa zmarłą córkę jako "wschodzącą gwiazdę". "Wrogowie Rosji zabili ją podstępnie, podstępnie... Ale my, nasz naród, nie damy się złamać nawet takim nieznośnym ciosom. Chcieli zmiażdżyć naszą wolę krwawym terrorem wobec najlepszych i najbardziej bezbronnych spośród nas. Ale nie uda im się" - zapowiada.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

"Zemsta czy odwet to nie wszystko, czego pragną nasze serca. To jest zbyt płytkie, zbyt nierosyjskie. Chcemy tylko naszego zwycięstwa. Moja córka złożyła na jego ołtarzu swoje panieńskie życie" - pisze polityk.

Na koniec swojego wpisu polityk zwrócił się do rosyjskich żołnierzy walczących w Ukrainie, stawiając im swoją córkę za wzór bohaterstwa. "Chcieliśmy ją wychować na mądrą dziewczynę i bohaterkę. Niech i teraz inspiruje synów naszej Ojczyzny do heroizmu. Wygrajcie, proszę!" - zaapelował.

Również w poniedziałek kondolencje Duginowi i jego małżonce złożył prezydent Rosji Władimir Putin. Śmierć ich córki nazwał "podłą, okrutną zbrodnią".

Śmierć Darii Duginy. Kobieta zginęła w eksplozji samochodu

Terenowa Toyota, którą kierowała Daria Dugina, eksplodowała na drodze niedaleko miasta Odincowo pod Moskwą. Kobieta zginęła na miejscu. Na udostępnionym w mediach społecznościowych zdjęciu widać Aleksandra Dugina stojącego w miejscu wypadku. Jego córka wracała z festiwalu "Tradycja".

FSB twierdzi, że za zabójstwem Duginy stoi Natalia Wowk, która przybyła do Rosji 23 lipca 2022 r. wraz ze swoją córką Sofią Mychajłowną. "W dniu morderstwa Wowk i Szaban były na festiwalu literacko-muzycznym Tradycja, na którym Dugina była gościem honorowym. Po dokonaniu kontrolowanej detonacji toyoty land cruiser prado prowadzonej przez Duginę 21 sierpnia Wowk i jej córka wyjechały przez region Psków do Estonii" – poinformowała FSB (więcej na temat twierdzeń FSB).

Zobacz wideo Putin nie odpowie za zbrodnie wojenne w Ukrainie. Ekspertka: Żaden sąd nie będzie mieć jaj

Aleksandr Dugin - kim jest rosyjski geopolityk i historyk?

Nazywany "mózgiem Putina" Aleksandr Dugin uznawany jest za jednego z głównych doradców rosyjskiego prezydenta. Kremlowski ideolog od lat mówił o zniszczeniu Ukrainy, którą przedstawiał jako anty-Rosję. Jak twierdził, Moskwa powinna zbudować "imperium euroazjatyckie od Dublina po Władywostok", rozpoczynając właśnie od zajęcia Ukrainy. Następnie do Rosji powinno się przyłączyć wszystkie byłe republiki radzieckie oraz państwa byłego bloku socjalistycznego. W ten sposób, według Dugina, Rosja miałaby stać się alternatywą dla chylącego się ku upadkowi Zachodowi. Ponadto, według jego słów Polska jest fikcyjnym państwem finansowanym przez USA.

Daria Dugina również była zwolenniczką promowanej przez ojca ideologii eurazjatyzmu. Więcej o córce Dugina przeczytasz w poniższym tekście:

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: