Rosja. Władimir Putin zabrał głos ws. śmierci Darii Duginy. "Podła, okrutna zbrodnia"

Prezydent Rosji Władimir Putin po raz pierwszy odniósł się do śmierci Darii Duginy. W kondolencjach skierowanych do Aleksandra Dugina i jego małżonki, które zostały zamieszczone na oficjalnej stronie Kremla, nazwał zamach "podłą, okrutną zbrodnią", a zmarłą "prawdziwą rosyjską patriotką".

"Drodzy Aleksandrze Gieljewiczu i Natalio Wiktorowna przyjmijcie nasze szczere kondolencje i słowa wsparcia w związku z najtrudniejszą, nieodwracalną stratą, jaka Was spotkała" - czytamy w kondolencjach od Władimira Putina zamieszczonym na oficjalnej stronie Kremla.

"Podła, okrutna zbrodnia zakończyła życie Darii Duginy - błyskotliwej, utalentowanej osoby o prawdziwie rosyjskim sercu - miłej, kochającej, sympatycznej i otwartej. Dziennikarka, naukowiec, filozof, korespondentka wojenna, uczciwie służyła narodowi, Ojczyźnie; czynem udowodniła, co to znaczy być rosyjską patriotką" - pisze przywódca Rosji.

Więcej najnowszych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dyner (PISM): Wciąż nie wiemy, co siedzi w głowach najwyższych elit władzy Federacji Rosyjskiej [Q&A Gazeta.pl]

Daria Dugina zginęła w eksplozji samochodu pod Moskwą

Córka głównego ideologa Kremla, Aleksandra Dugina, zginęła w eksplozji samochodu pod Moskwą. Według podanych informacji - Dugin, który miał podróżować z córką, w ostatniej chwili zmienił zdanie i wsiadł do innego samochodu.

Terenowa Toyota, którą kierowała Daria Dugina, eksplodowała na drodze niedaleko miasta Odincowo pod Moskwą. Kobieta zginęła na miejscu.

Na udostępnionym w mediach społecznościowych zdjęciu widać Aleksandra Dugina stojącego w miejscu wypadku. Jego córka wracała z festiwalu "Tradycja".

FSB twierdzi, że za zabójstwem Duginy stoi Natalia Wowk, która przybyła do Rosji 23 lipca 2022 r. wraz ze swoją córką Sofią Mychajłowną. "W dniu morderstwa Wowk i Szaban były na festiwalu literacko-muzycznym Tradycja, na którym Dugina była gościem honorowym. Po dokonaniu kontrolowanej detonacji toyoty land cruiser prado prowadzonej przez Duginę 21 sierpnia Wowk i jej córka wyjechały przez region Psków do Estonii" – poinformowała FSB (więcej na temat twierdzeń FSB).

Aleksandr Dugin - kim jest "mózg Putina"?

Nazywany ''mózgiem Putina'' Aleksandr Dugin uznawany jest za jednego z głównych doradców rosyjskiego prezydenta. Kremlowski ideolog od lat mówił o zniszczeniu Ukrainy, którą przedstawiał w swojej koncepcji ideologicznej jako anty-Rosję. Jak twierdził, Moskwa powinna zacząć budowę "imperium euroazjatyckiego od Dublina po Władywostok" rozpoczynając właśnie od zajęcia Ukrainy. Następnie do Rosji powinno się przyłączyć wszystkie byłe republiki radzieckie oraz państwa byłego bloku socjalistycznego. W ten sposób, według Dugina, Rosja miałaby stać się alternatywą dla chylącego się ku upadkowi Zachodowi. Ponadto według jego słów, Polska jest fikcyjnym państwem finansowanym przez USA.

Daria Dugina również była zwolenniczką promowanej przez ojca ideologii eurazjatyzmu. Więcej o dziennikarce przeczytasz w poniższym tekście.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: