Melitopol. Rosjanin chciał zgwałcić nieletnią. Podcięto mu gardło na ulicy Bohaterów Ukrainy

Mer ukraińskiego miasta okupowanego przez Rosjan - Melitopola, napisał na Telegramie, że w mieście zabito rosyjskiego żołnierza. Mężczyzna wcześniej próbował zgwałcić nieletnią dziewczynkę.

Wojna w Ukrainie trwa już od 180 dni. Dokładnie 24 lutego Rosja zaczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W wyniku intensywnych bombardowań wiele miast zostało zniszczonych. Miejscowości na południu i wschodzie kraju są także okupowane przez Rosjan. 

Zobacz wideo Karetka dla Ukrainy. "Pomyślcie o tym, że dziecko spotka się z ojcem w domu. To nie tylko stos żelaza i sprzętu"

Wojna w Ukrainie. "Partyzanci Melitopola brutalnie rozprawili się z nagabującym dzieci okupantem"

Mer Melitopola Iwan Fedorow opisał na Telegramie jedną z historii, która miała miejsce w okupowanym przez najeźdźców w mieście. Polityk przyznał, że jeden z rosyjskich żołnierzy próbował skrzywdzić nieletnią dziewczynkę. Informacja ta dotarła do ukraińskich partyzantów. 

"Partyzanci Melitopola brutalnie rozprawili się z nagabującym dzieci okupantem. Godzinę temu żołnierz Federacji Rosyjskiej próbował złapać nieletnią dziewczynę na ulicy jednej z dzielnic miasta. Ale nasi partyzanci są wszędzie. Gardło okupanta zostało podcięte. Symboliczne jest to, że odbyło się to na ulicy Bohaterów Ukrainy" - napisał Fedorow w niedzielę 21 sierpnia przed godziną 21. 

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

W dalszej części wpis sugeruje, że Rosjanin próbował zgwałcić nieletnią dziewczynkę. "Gwałt jako zbrodnia wojenna jest najpoważniejszym przestępstwem i jednym ze składników ludobójstwa. Nasze siły zbrojne odnajdą każdego, kto popełni te straszne zbrodnie na naszych kobietach i dzieciach! Wszyscy odpowiedzą za to, co zrobili!" - napisał Fedorow. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Rosjanie gwałcą też dziewczynki z przygranicznych miejscowości. "Miały 14, 15 i 17 lat"

Główny Zarząd Wywiadu Ukrainy 19 sierpnia opublikował przechwyconą rozmowę, w której rosyjski żołnierz opowiada matce o brutalności armii Federacji Rosyjskiej. Mężczyzna relacjonuje, że żołnierze dopuszczają się gwałtów także w Rosji w miastach graniczących z Ukrainą, gdzie stacjonują niektóre oddziały. - Niedawno zgwałcili trzy rosyjskie dziewczynki. Miały 14, 15 i 17 lat - mówi matce Rosjanin. Żołnierz dodał, że po tym zdarzeniu jego oddział odmówił dalszych walk. - Wszystkich 30 osób napisało wniosek o zwolnienie - podkreślił żołnierz.

Więcej o: