Dyrektor salezjańskiej podstawówki z Lubina trafił do aresztu. Ksiądz miał materiały o treści pedofilskiej

Pięć lat więzienia grozi dyrektorowi salezjańskiej podstawówki z Lubina (woj. dolnośląskie) za posiadanie materiałów z treściami pedofilskimi. Prokuratura potwierdziła, że zatrzymany przed weekendem to ksiądz. Trafił na dwa miesiące do aresztu. Salezjanie piszą, że "sytuacja ta jest zaskoczeniem". Po informacje odsyłają do prawników księdza.

Księdza Grzegorza O. zatrzymano w czwartek w Lubinie - podaje portal tvn24.pl. - Prokurator postawił mu zarzut posiadania treści pornograficznych z udziałem osób małoletnich - przekazał Sebastian Kluczyński z Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Ksiądz od dwóch lat był dyrektorem salezjańskiej podstawówki w Lubinie (woj. dolnośląskie). 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kryzys Kościoła. „Przed Wielkanocą oczekuję od nas głębokiej skruchy"

Za zarzucone salezjaninowi czyny grozi kara do pięciu lat więzienia. Na dalsze decyzje prokuratury ksiądz czeka w areszcie. Spędzi tam, zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie, najbliższe dwa miesiące.

Salezjanie: Sytuacja ta jest dla nas zaskoczeniem

Do zatrzymania dyrektora szkoły w Lublinie odniosła się prowincja zakonna (tzw. inspektoria) salezjanów we Wrocławiu. 

W związku z zatrzymaniem w Lubinie przez organa ścigania księdza Grzegorza O. współbrata przynależącego do naszej inspektorii wyrażamy ubolewanie i głębokie zatroskanie

- czytamy w oświadczeniu na stronie Salezjanów.

Zakon poinformował o "bezzwłocznej" zmianie na stanowisku dyrektora szkoły w Lubinie. "Placówce zapewniono dalsze, bezpieczne funkcjonowanie pod nowym kierownictwem. Sytuacja ta jest dla nas zaskoczeniem" - napisał rzecznik prasowy inspektorii wrocławskiej ks. Jerzy Babiak. 

Podkreślił, że wobec Grzegorza O. nie pojawiały się wcześniej żadne oskarżenia. Salezjanie zadeklarowali współpracę z policją i prokuraturą "w celu rzetelnego wyjaśnienia całej sprawy". Zgromadzenie nie będzie udzielać żadnych dodatkowych informacji na temat zatrzymania.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: