Finowie ocenili zachowanie Sanny Marin. 42 proc. cieszy się, że premierka potrafi się bawić [SONDAŻ]

44 proc. Finów uważa, że ujawnione nagrania z prywatnych imprez z udziałem Sanny Marin nie wpływają na pełnienie przez nią funkcji szefowej rządu - wynika z przeprowadzonego sondażu. Jednocześnie 60 proc. osób jest zdania, że takie nagrania nie pasują do urzędu premiera.
Zobacz wideo Putin wepchnął Finlandię i Szwecję do NATO? Ekspertka: Rosja będzie miała dłuższą granicę do pilnowania

W czwartek światowe media obiegło nagranie z imprezy, w której udział wzięła 36-letnia premierka Finlandii Sanna Marin. Polityczka tańczyła i śpiewała w otoczeniu kilkunastu osób w prywatnym domu. Widok ten niektórych oburzył, jednak Marin nie zamierza poddawać się presji, podkreślając, że nie zrobiła nic nielegalnego i nie była w stanie, który - w razie pilnej potrzeby - nie pozwalałby jej na pełnienie obowiązków.

- Rząd jest zawsze w pełni sprawny, ale spotkania nie są zwoływane w środku nocy. Jeśli jest taka konieczność, zawsze jestem gotowa do pracy - powiedziała dziennikarzom.

Premierka zrobiła również test na obecność narkotyków. - Nie brałam narkotyków, ani nie spożywałam niczego innego niż alkohol. Tańczyłam, śpiewałam i imprezowałam - a to zupełnie legalne rzeczy - podkreśliła.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Mateusz Morawiecki i Sanna MarinMorawiecki o wideo z Sanną Marin: Premier zakosztowała więcej Finlandii

Finowie odnieśli się do nagrań z premierką

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie serwisu informacyjnego stacji MTV, 44 proc. respondentów uważa, że ujawnione nagrania z prywatnych imprez z udziałem Sanny Marin nie wpływają na pełnienie przez nią funkcji szefowej rządu. Z kolei 42 proc. badanych całkowicie zgadza się z twierdzeniem, że to dobrze, iż premierka może się zrelaksować i spędzać wolny czas na imprezowaniu.

Przeciwnego zdania jest jedna trzecia ankietowanych - w większości są to zwolennicy liberalnej partii Centrum Finlandii.

Jednocześnie 60 proc. Finów uważa, że takie nagrania nie pasują do urzędu szefa rządu.

Premierka Finlandii Sanna Marin na imprezieDymisja Marin po imprezie? W Polsce nie takim imprezowiczom uchodziło

Więcej o: