Rosja. Córka ideologa Kremla, "mózgu Putina" nie żyje. Daria Dugina zginęła w eksplozji samochodu

Według doniesień mediów ukraińskich i niektórych rosyjskich, Daria Dugina miała podróżować samochodem ze swoim ojcem, który jednak zmienił zdanie w ostatniej chwili i wsiadł do innego auta. To Aleksander Dugin, główny ideolog Kremla, mógł być celem.

Do eksplozji samochodu, terenowej toyoty, którą prowadziła Daria Dugina, doszło w sobotę około 21:30 czasu lokalnego, niedaleko miasta Odincowo, 20 kilometrów na zachód od Moskwy. Kobieta zginęła na miejscu. 

Rosja. Córka Aleksandra Dugina zginęła w eksplozji samochodu

Na udostępnionym w mediach społecznościowych zdjęciu widać Aleksandra Dugina stojącego w miejscu wypadku. Według doniesień świadków, fragmenty samochodu zostały rozrzucone po drodze, a auto stanęło w płomieniach, zanim rozbiło się o płot. 

Służby ratunkowe, które pojawiły się na miejscu zdarzenia, przekazały, że toyotą podróżowała tylko jedna osoba, która zginęła na miejscu. Daria Dugina miała wracać z festiwalu "Tradycja". Andriej Krasnow, przyjaciel Duginy, potwierdził doniesienia w rozmowie z rosyjską agencją informacyjną Tass

"To był pojazd ojca. Daria jeździła innym samochodem, ale dziś wzięła jego samochód, podczas gdy Aleksander pojechał inną drogą. Wrócił, był na miejscu tragedii. O ile rozumiem, Aleksander lub być może oboje byli celem" - powiedział Krasnow.

Aleksandr Dugin, główny ideolog Kremla

Aleksandr Dugin nazywany jest ''mózgiem Putina'' i uznawany jest za jednego z głównych doradców Władimira Putina. Kremlowski ideolog od lat mówił o zniszczeniu Ukrainy, którą przedstawiał w swojej koncepcji ideologicznej jako anty-Rosję. Jak twierdził, Moskwa powinna zacząć budowę "imperium euroazjatyckiego od Dublina po Władywostok'', rozpoczynając właśnie od zajęcia Ukrainy. Następnie do Rosji powinno się przyłączyć wszystkie byłe republiki radzieckie oraz państwa byłego bloku socjalistycznego. W ten sposób, według Dugina, Rosja miałaby stać się alternatywą dla chylącego się ku upadkowi Zachodowi. Ponadto według jego słów, Polska jest fikcyjnym państwem finansowanym przez USA.

Daria Dugina również była zwolenniczką promowanej przez ojca ideologii eurazjatyzmu. Jak przypomina Nexta.tv, Dugina niedawno znalazła się na brytyjskiej liście sankcji za pomoc ojcu w rozprzestrzenianiu głoszonej przez niego ideologii. 

Zobacz wideo „Najważniejsza jest efektywność energetyczna. Dopiero wtedy będzie mogli powiedzieć: Goodbye Putin!"
Więcej o: