Chersoń. Samochód wjechał na minę. Zginęła nauczycielka, a jej syn "doznał poważnych obrażeń"

We wsi Herojske w obwodzie chersońskim samochód najechał na minę. W wybuchu życie straciła nauczycielka, a jej syn został ciężko ranny. Rodzina chłopca nie jest w stanie pokryć kosztów leczenia. Zorganizowano zbiórkę.

W poniedziałek przekazano informację o śmierci nauczycielki klas podstawowych Liceum Bohaterów im. Szewczenki we wsi Herojske. Samochód, którym podróżowała kobieta, wjechał na minę w obwodzie chersońskim w Ukrainie.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Rosyjscy żołnierze odmawiają oddelegowania na wojnę w Ukrainie

Wojna w Ukrainie. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca

Szef władz hromady (gminy) czułakiwskiej Ołeksandr Musienko, cytowany przez portal sylnaukraina.com.ua przekazał, że w wyniku zdarzenia syn kobiety - Taras, doznał poważnych obrażeń ciała oraz licznych oparzeń. Zaapelował również za pośrednictwem Facebooka, aby wesprzeć rodzinę finansowo, ponieważ leczenie chłopca będzie wyjątkowo kosztowne.

Wraz z początkiem wojny w Ukrainie, eksperci Stowarzyszenia Saperów Ukrainy przekazali, że ładunki wybuchowe mogą się znajdować na obszarze obejmującym około 82 525 km2 tego kraju. Mapę terenu opublikowała w mediach społecznościowych ZMINA - organizacja broniąca praw człowieka. Przekazane informacje mają charakter orientacyjny i zostały opracowane na podstawie oprogramowania geo-informacyjnego.

W Ukrainie uruchomiono aplikację mobilną bezpieczeństwa minowego MineFree, która pozwala użytkownikom zgłosić znalezienie niebezpiecznych obiektów na terenie kraju. Dzięki niej są też przekazywane alerty o zbliżaniu się do miny.

Ukraina. Miasto ChersońWładze Ukrainy: dowództwo rosyjskie opuściło Chersoń

Wojna w Ukrainie. Rosyjskie wojska opuszczają Chersoń

Wiceprzewodniczący rady obwodowej miasta Jurij Sobolewski poinformował w niedzielę, że z Chersonia wycofała się już większość rosyjskich wojsk. "Mogę to potwierdzić. Rzeczywiście, dziś wróg nie ma ani jednej bezpiecznej drogi logistycznej, która zaspokoiłaby jego potrzeby wojskowe dotyczące zaopatrzenia grupy wojskowej, która znajduje się w pobliżu Chersonia" - przekazał  Sobolewski cytowany przez portal sylnaukraina.com.ua. Dodał również, że wszystkie główne drogi dojazdowe do Chersonia są pod kontrolą Ukrainy.

Wojna w Ukrainie (zdjęcie ilustracyjne)Wojna w Ukrainie. "Tragiczna noc". Rosja próbuje odzyskać zdolności bojowe

Więcej o: