Niemcy. Wstrząsający wypadek. 4-letni chłopiec zginął pod walcem budowlanym

Do tragicznego wypadku doszło w Niemczech w miejscowości Celle w Dolnej Saksonii. 4-letni chłopiec wjechał rowerem pod walec, pracujący na placu budowy. Dziecko zginęło na miejscu.

Do śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałek, w niemieckiej miejscowości Celle w pobliżu Haydnstraße w Saksonii. 4-letnie dziecko jadące na rowerze zostało przejechane przez walec budowlany. Dziecko było pod opieką ojca, który obok uprawiał jogging.

Zobacz wideo Spieszył się do sądu na rozprawę, więc postanowił nie zatrzymywać się do kontroli policyjnej

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Niemcy. Nie żyje chłopiec przejechany przez walec budowlany

Chłopiec jeździł rowerem w okolicy placu budowy około godziny 12.40. Był tam z ojcem oraz starszym - siedmioletnim - bratem, podaje portal cz.de.

kradzież kostki brukowej Saksonia (zdj. ilustracyjne)Niemcy. Złodzieje ukradli 60 ton kostki brukowej z dworca kolejowego

Dzieci jechały przodem na rowerach, a ich ojciec biegł za nimi. Na ich drodze znalazł się odgrodzony teren, na którym wymieniana jest nawierzchmia. Kiedy starszy brat przekroczył już zamkniętą ulicę Wilhelm-Heinichen-Ring, 4-latek podążał za nim i został uderzony przez cofający się walec. Nie udało się go uratować, dziecko zginęło na miejscu wypadku w wyniku odniesionych obrażeń.

Ojciec chłopca doznał szoku i zasłabł. Tragedia wstrząsnęła też innym świadkami sytuacji. Uczestniczący wypadku - włącznie z 57-letnim kierowcą maszyny - zostali objęci opieką.

Niemcy. Czterolatek wjechał na plac budowy

Do wypadku doszło na ogrodzonym terenie budowy. Droga między Bremer Weg i Fuhrberger Straße jest w remoncie od początku wakacji. W tej chwili okoliczności wypadku bada policja. Funkcjonariusze mają zrekonstruować przebieg zdarzenia. Ulica Wilhelm-Hinichen-Ring byla całkowicie zamknięta. Możliwe, że kierowca walca odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci - zostal mu już postawiony taki zarzut.

*****************************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: