Wojna w Ukrainie. Doradca MSW informuje o serii wybuchów w składzie amunicji na okupowanym Krymie

W składzie amunicji na Krymie, który jest okupowany przez Rosjan, doszło do serii wybuchów - poinformował doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko. Tę wiadomość potwierdził przewodniczący Medżlisu Tatarów Krymskich Refat Czubarow.
Zobacz wideo Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowę Rosjan: Żołnierze wiedzą o kłamstwach Kremla. "Propaganda u nas działa"

Na okupowanym przez Rosję Krymie płonie jednostka wojskowa, a w okolicach miasta Dżankoj wybuchł rosyjski skład amunicji - poinformował przewodniczący Medżlisu Tatarów Krymskich [organizacji reprezentującej społeczność krymskotatarską- red.] Refat Czubarow. Według doniesień medialnych amunicja zaczęła eksplodować we wsi Maiske.

Jak przekazał Refat Czubarow, szef rosyjskich władz okupacyjnych na Krymie Siergiej Aksionow pilnie udał się w tamte rejony.

Informację o wybuchach podał również Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW, powołując się na krymskie media. Zamieścił też nagranie na Twitterze:

Tydzień temu na Krymie odnotowano wybuchy w pobliżu Nowofiedorywki, gdzie znajduje się rosyjska baza lotnicza. Okupanci przedstawili to jako "detonację amunicji lotniczej".

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Rosyjskie wojska w UkrainieRosjanie koncentrują sprzęt na Białorusi. "Przygotowują się ataku"

Zełenski: W ciągu ostatniej doby sytuacja na linii frontu nie zmieniła się istotnie

Ukraińscy żołnierze bronią swoich pozycji na całej linii frontu, odpierają ataki wroga i zadają mu straty. Jak wyjaśniał w swoim ostatnim wystąpieniu prezydent Wołodymyr Zełenski, w ciągu ostatniej doby sytuacja na linii frontu nie zmieniła się istotnie. Trwa heroiczny opór ukraińskiego wojska w Donbasie i w obwodzie charkowskim. Ukraińcy naciskają na siły wroga na południu kraju. Ukraiński przywódca dziękował artylerzystom i zwiadowcom, których praca pozwala systematycznie niszczyć rosyjskie punkty dowodzenia i składy amunicji.

Tymczasem ostatniej doby na południu ukraińska artyleria w obwodzie chersońskim zniszczyła skład amunicji w okolicach miejscowości Suchyj Stawok. Precyzyjne uderzenia dokonywane są m.in. za pomocą zachodnich systemów rakietowych.

Według dzisiejszego porannego raportu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosjanie szturmowali ukraińskie pozycje głównie w Donbasie. Trwa tam ofensywa na Bachmut. Działania bojowe trwają w okolicach Horliwka, Zalizne, Pokrowskie. Rosjanie szturmują też na zachód od Doniecka, w kierunku Awdijiwki, w okolicach Staromichajliwki i Newelskiego. Próbowali też szturmować na południowym odcinku frontu.

Wołodymyr ZełenskiZełenski złożył życzenia Polakom po polsku. "Przyjaciele, sojusznicy"

Więcej o: