Rosja. Władimir Putin otworzył most, a nawet nie wyszedł z "bunkra" [WIDEO]

W miejscowości Czerepowiec powstał most, którego plany zatwierdzono jeszcze w 2011 roku. Władimir Putin otworzył przeprawę, chociaż zrobił to bardziej duchowo, niż fizycznie. Prezydent Rosji bowiem "otworzył" most na północy Rosji nie ruszając się z okolic Moskwy.

Most Archangielski został otwarty w Czerepowcu na północy Rosji. Chociaż plany inwestycji zostały zatwierdzone przez prezydenta jeszcze w 2011 roku, to z braku funduszy budowa ruszyła dopiero w 2019 roku. Uwagę zagranicznych mediów zwróciło jednak to, że Władimir Putin zdalnie "otworzył" ten most.

Zobacz wideo „Najważniejsza jest efektywność energetyczna. Dopiero wtedy będzie mogli powiedzieć: Goodbye Putin!"

Rosja. Władimir Putin zdalnie otwiera most w Czerepowcu. "Genialne, godne wyniki pracy"

- Budowa tego mostu jest jednym z genialnych i godnych wyników pracy całego przemysłu budowlanego w Rosji. Pomimo trudnej sytuacji, pewnie pokazuje swoją efektywność, osiąga nowe cele i słusznie jest uważana za jedną z lokomotyw gospodarki narodowej - mówił podczas ceremonii otwarcia Władimir Putin, który połączył się z urzędnikami Czerepowca za pośrednictwem internetu.

Jak podaje Kreml, polityk złożył też życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Budowlańca. - Dzięki finansowaniu federalnemu i staraniom budowniczych, obiekt został oddany do użytku przed terminem, zgodnie z którym zakończenie prac zaplanowano na 2025 rok - chwalił robotników i urzędników Putin.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Władimir PutinRosjanie o wojnie w Ukrainie. Jest nowy sondaż. "Ludzie zawsze powtarzali słowa Putina"

Następnie prezydent Rosji "otworzył" nowy most drogowy, który przebiega przez rzekę Szeksnę - chociaż nie był fizycznie obecny na miejscu. Na zdjęciach udostępnionych w mediach czytamy, że Władimir Putin zrobił to zdalnie ze swojej posiadłości pod Moskwą. 

Ceremonia otwarcia kilometrowego mostu była bardzo uroczysta. Na nagraniu widać, jak wystrzelone w powietrze fajerwerki wywołują uśmiech na twarzy rosyjskiego dyktatora. "Pojawienie się drugiej konstrukcji mostowej w Czerepowcu pomoże zlikwidować duże natężenie ruchu, które do teraz skumulowane było na jedynym moście (Oktiabrskim) w mieście" - pisze Kreml. 

Ambasador Rosji Siergiej AndriejewAmbasador Rosji w Polsce odznaczony przez Putina. "Sumienna służba"

Więcej o: