Słowacja. Turysta z Polski znalazł kamerę GoPro. Na nagraniu widać lawinę, która porwała narciarzy

W słowackich Tatrach lawina porwała narciarza oraz jego 10-letniego syna. Mężczyzna miał na swoim kasku kamerę GoPro. Po kilku miesiącach od wypadku odnalazł ją turysta z Polski i przekazał właścicielowi. Ten opublikował nagranie, aby uświadomić, jakie niebezpieczeństwo czyha w górach.

Mężczyzna oraz jego syn zostali porwani przez silną lawinę w Tatrach po stronie słowackiej pod Baranimi Rogami. Do zdarzenia doszło 10 maja. Lawina porwała 10-letniego chłopca wraz z ojcem, którzy spadali z nią przez 150 m, po czym zatrzymali się na kamienistym progu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Słowacja. Narciarz oraz jego 10-letni syn zostali porwani przez lawinę w Tatrach

Mężczyzna doznał poważnych obrażeń m.in. biodra i pleców. 10-latkowi nic poważnego się nie stało. W związku z tym, że w miejscu w którym spadła lawina nie było zasięgu, chłopiec wyruszył do pobliskiego schroniska, aby zawiadomić pomoc.

Dwóch przebywających tam turystów wyruszyło w miejsce zdarzenia, żeby pomóc leżącemu tam mężczyźnie. Wezwano również ratowników górskich z Horskiej Zachrannej Służby (HZS). Rannego narciarza, znajdującego się w Dolinie Małej Zimnej Wody, przetransportowano helikopterem ratunkowym do szpitala w Popradzie. Relację ze zdarzenia przekazali słowaccy ratownicy w mediach społecznościowych.

Tatry. Rejon Giewontu. Śmigłowiec TOPR podczas akcji ratowniczej.Samotne wycieczki w góry niebezpieczne dla turystów. TOPR przestrzega

Tatry. Opublikowano film przedstawiający moment zejścia lawiny

W trakcie wypadku mężczyzna zgubił kamerę GoPro, którą miał na kasku. Kilka dni temu turysta z Polski znalazł ją i dzięki ratownikom górskim dotarł do jej właściciela - podaje portal tatromaniak.pl. Narciarz zgodził się na udostępnienie nagrania, aby przestrzec innych przed tym, co może zdarzyć się w górach.

Film opublikował serwis taromaniak.pl w mediach społecznościowych. "Nadal jest dużo śniegu na tym terenie, dlatego wzrasta zagrożenie lawinowe" - przestrzegają ratownicy górscy.

Tatry. Niedźwiedzia rodzinka uchwycona w obiektywie. 'Ten filmik złapie Was za serca!' [WIDEO]Niedźwiedzia rodzinka w Tatrach. "Ten filmik złapie Was za serca!" [WIDEO]

Więcej o: