Jest nagranie mostu w Nowej Kachowce po ukraińskim ataku. "Niezdatny do użytku"

Dowództwo Operacyjne Południe sił zbrojnych Ukrainy poinformowało, że w wyniku ataku ukraińskich sił zbrojnych na most w pobliżu kachowskiej elektrowni wodnej stał się on niezdatny do użytkowania. Do sieci trafiło też nagranie, pokazujące stan mostu.

- Uderzenie nie było zbyt silne, ale skuteczne - tak atak na most w okupowanej przez Rosjan Nowej Kachowce komentował w środę Władisław Nazarow, rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego "Południe".

Jak zaznaczył, ukraińska "kontrola szlaków transportowych i logistycznych na tymczasowo okupowanych terenach obwodu chersońskiego doprowadziła do tego, że most stał się niezdatny do użytku".

 

Wcześniej siły ukraińskie zniszczyły też m.in. most Antonowski w Chersoniu.

Zobacz wideo Karetka dla Ukrainy. "Pomyślcie o tym, że dziecko spotka się z ojcem w domu. To nie tylko stos żelaza i sprzętu"

Wojna w Ukrainie. Losy obwodu chersońskiego

Wysoki rangą ukraiński dowódca generał-major Dmytro Marczenko powiedział, że celem jego kraju jest wyzwolenie obwodu chersońskiego do końca roku. - Niestety, nie mogę podać ram czasowych ani daty, ale chcę przekazać mieszkańcom Chersonia (...), że nie będzie to trwać tak długo, jak wszyscy się spodziewają - zaznaczył.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Następnie będą miały miejsce jeszcze lokalne operacje wojskowe, ale do końca roku musimy zakończyć główną fazę tej wojny - dodał.

Dmytro Marczenko podkreślił, że ukraińskie ataki mają na celu także unieszkodliwienie mostów na Dnieprze, które były wykorzystywane przez siły rosyjskie do zaopatrywania jednostek w Chersoniu.

Więcej o: