Wołodymyr Zełenski apeluje o zamknięcie granic dla Rosji. Jest reakcja Kremla

Zdaniem Wołodymyra Zełenskiego Zachód powinien zakazać wjazdu na swoje terytorium wszystkim obywatelom Rosji. Do tego apelu odniósł się już Kreml.

"The Washington Post" opublikował rozmowę z Wołodymyrem Zełenskim. Zdaniem prezydenta Ukrainy Rosjanie nie powinni otrzymywać wiz wjazdowych do państw Zachodu. 

Zobacz wideo Tak Zełenski przywitał prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w Kijowie. Padli sobie w objęcia!

Prezydent Ukrainy apeluje o zamknięcie granic dla Rosji: Powinni żyć we własnym świecie

Zdaniem Zełenskiego zamknięcie granic dla obywateli Rosji mogłoby się stać jedną z najskuteczniejszych sankcji, ponieważ "Rosjanie zabierają cudzą ziemię". - Wtedy zrozumieją. Powiedzą: "Ta wojna nie ma z nami nic wspólnego. Cała populacja nie może być pociągnięta do odpowiedzialności, prawda?" Może! Ludność wybrała ten rząd i nie walczy z nim, nie dyskutuje z nim, nie krzyczy na niego - mówi prezydent Ukrainy w wywiadzie. Jego zdaniem Rosjanie powinni "żyć we własnym świecie, dopóki nie zmienią swojej filozofii".

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prezydent Korei Północnej Kim Dzong Un i prezydent Rosji Władimir PutinKorea Północna wspomoże Rosję? "Koreański glazurnik zastępuje 2 rosyjskich"

Kreml odpowiada na apel Zełenskiego: Można postrzegać go tylko bardzo negatywnie

Kreml odpowiedział już na słowa Zełenskiego. Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow uznał, że próby izolowania Rosjan są "procesem bez perspektyw", a "irracjonalność myślenia [tych, którzy to proponują - red.] przekracza skalę" - cytuje portal Meduza.

- Takie wypowiedzi pochodzą z krajów, które są już uznawane za nieprzyjazne, a które w swojej nieprzyjazności przechodzą w nieświadomość. I dochodzą do takich stwierdzeń, które dosłownie 80 lat temu słyszeliśmy z centrum Europy - dodał Pieskow.

Szpital (zdjęcie ilustracyjne)Deratyzacja w szpitalu na Krymie. Nie żyje ośmiu Rosjan


***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: