Korea Północna wspomoże Rosję w odbudowie Doniecka? "Koreański glazurnik zastępuje dwóch rosyjskich"

Budowniczowie z Korei Północnej wspomogą odbudowę Donieckiej Republiki Ludowej? Tak wynika z ostatnich wypowiedzi rosyjskich polityków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej ma negocjować udział budowniczych z Korei Północnej w odbudowie Donbasu. Poinformował o tym szef separatystów Dienis Puszylin na antenie Solovyov LIVE, jak cytuje rosyjska agencja RIA Novosti.

Zobacz wideo Tak wyglądał powrót Rosjan z Korei Północnej. Dzieci i bagaże na pokład, a potem jazda po szynach

Korea Północna wspomoże odbudowę Donieckiej Republiki Ludowej? "W niedalekiej przyszłości"

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych DRL negocjuje zaangażowanie budowniczych, w tym z Korei Północnej, w odbudowę terytoriów DRL - powiedział Puszylin jeszcze 14 lipca cytowany przez gazeta.ru. - Budowniczowie w KRLD są wysoko wykwalifikowani, zdyscyplinowani i osiągają naprawdę bardzo dobre wyniki - podkreślił.

- Nie podam jeszcze dokładnej daty, ale stanie się to w niedalekiej przyszłości. Te procesy powinny rozpocząć się już w tym roku - ocenił natomiast Puszylin, jak cytuje RIA Novosti 9 sierpnia.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szpital (zdjęcie ilustracyjne) Deratyzacja w szpitalu na Krymie. Nie żyje ośmiu Rosjan

Wojna w Ukrainie. Wiceminister Rosji: Budowniczowie z Korei Północnej są bardzo dobrymi pracownikami

8 sierpnia ambasador Rosji w Korei Północnej Aleksander Matsegora przekazał, że Moskwa jest gotowa włączyć się w nawiązywanie więzi między Pjongjangiem a Donieckiem. - O ile mi wiadomo, koledzy z ambasad KRLD i LDNR (...) nawiązali między sobą doskonałe relacje biznesowe i aktywnie pracują nad dwu- i trójstronną współpracą w różnych dziedzinach - stwierdził.

1 sierpnia wicepremier Rosji Marat Chasnulin wypowiedział się na temat północnokoreańskich budowniczych. - Są bardzo dobrymi pracownikami, ale [kraj] jest zamknięty. Powiedzmy, że koreański glazurnik układa dwa i pół raza więcej niż rosyjski. Okazuje się, że sam zastępuje dwóch rosyjskich glazurników. To jest fakt - podkreślił.

Niezależny rosyjski portal Meduza zwraca natomiast uwagę, że w grudniu 2017 roku Rada Bezpieczeństwa ONZ zakazała zatrudniania migrantów zarobkowych Korei Północnej. "Rosja zobowiązała się do wydalenia północnokoreańskich pracowników, chociaż pojawiły się doniesienia, że tamtejsze ekipy budowlane pracują na budowach w Rosji pomimo sankcji" - czytamy. Przed zakazem migranci z Korei Północnej byli aktywnie zaangażowani m.in. w budowę niektórych obiektów na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji w 2018 roku. Pojawiły się wówczas doniesienia, że Koreańczycy żyją w skrajnie złych warunkach.

Rosjanie okupują Zaporską Elektrownie Jądrową Ukrainy Rosjanie odłączają Zaporoską Elektrownię Atomową od Ukrainy

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: