Krym. Ośmiu rosyjskich żołnierzy nie żyje po tym, jak w szpitalu przeprowadzono deratyzację

W szpitalu w Sewastopolu na Krymie przeprowadzono deratyzację, w wyniku której doszło do zatrucia się rosyjskich żołnierzy. Ośmiu z nich zmarło, a kilkunastu jest w stanie krytycznym.

Rosja nie ujawnia liczby żołnierzy zabitych podczas wojny w Ukrainie od 25 marca - wówczas Ministerstwo Obrony twierdziło, że straty wynosiły 1351 osób. Ukraiński Sztab Generalny podaje natomiast, że od 24 lutego w Ukrainie zginęło ponad 42 tys. rosyjskich żołnierzy.

Zobacz wideo Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowy rosyjskich żołnierzy. "Z naszego plutonu zostały 3 osoby"

Krym. Ośmiu żołnierzy zmarło w wyniku zatrucia trucizną na szczury

Ukraiński dziennikarz Roman Cymbaluk poinformował w poniedziałek wieczorem na Telegramie o sytuacji, do której doszło w 1472. Szpitalu Rosyjskiej Marynarki Wojennej w Sewastopolu na Krymie. Jak czytamy, kierownictwo placówki postanowiło przeprowadzić deratyzację, rozrzucając truciznę na gryzonie na terenie całego szpitala, w tym także kuchni. 

W wyniku zatrucia pokarmowego zmarło ośmiu rosyjskich żołnierzy, a 18 znajduje się w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii. Nie wiadomo, jak dokładnie doszło do zatrucia pożywienia.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wojna w Ukrainie, zdjęcie ilustracyjne.Wybuchy na Krymie to działanie Ukrainy? "Żadna strona tego nie potwierdza"

Przedstawiciel Pentagonu: Od 70 tys. do 80 tys. rosyjskich ofiar wojny w Ukrainie

Jak podaje CNN, według Colina Kahla, podsekretarza stanu w Departamencie Obrony ds. Polityki Stanów Zjednoczonych, od początku wojny w Ukrainie można mówić o od 70 tys. do 80 tys. ofiarach po stronie rosyjskiej - mowa zarówno o rannych, jak i zabitych. Zdaniem przedstawiciela Pentagonu liczba ta jest "niezwykła", zważywszy na to, że Rosja od czasu inwazji na Ukrainę pod koniec lutego "nie osiągnęła żadnego z celów Władimira Putina".

- Morale Ukrainy i jej wola walki są niekwestionowane i myślę, że znacznie wyższe niż przeciętna wola walki po stronie rosyjskiej, więc sądzę, że daje to Ukraińcom znaczną przewagę - podkreślił Kahl.

Wybuch w bazie wojskowej na KrymieMON Ukrainy o wybuchach na Krymie. "Nie do pogodzenia z turystyką"

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: