Ukraina. Zatrzymano członków rosyjskich służb. Mieli planować zabójstwo m.in. szefa MON

"Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała zabójców z rosyjskich służb specjalnych, którzy planowali morderstwa ministra obrony Ukrainy i szefa Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony" - informuje w poniedziałkowym komunikacie SBU. Jak dodano, za zabicie każdej z tych osób zabójcy mieli otrzymać od 100 do 150 tys. dolarów.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przekazała w poniedziałek, że zneutralizowano specjalną grupę dywersyjno-wywiadowczą Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Jak dodano, członkowie grupy byli zaangażowani w przygotowania do "fizycznej likwidacji" ministra obrony Ołeksija Reznikowa, szefa Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kyryła Budanowa oraz "znanego działacza ukraińskiego".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Za zabójstwo każdej z tych osób mordercy mieli otrzymać od 100 do 150 tys. dolarów.

Zobacz wideo Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowę Rosjan: Żołnierze wiedzą o kłamstwach Kremla. "Propaganda u nas działa"

Ukraina. SBU o udaremnionych zabójstwach

SBU podaje, że w skład grupy wchodził mieszkaniec Ługańska, który, "na polecenie koordynatora z Moskwy, wykorzystując swoje znajomości w kręgach przestępczych, szukał zabójcy do popełniania zabójstw na zlecenie". Na propozycję miał odpowiedzieć mieszkaniec Kijowa, który najpierw, w ramach "próby", miał zabić za 5 tys. dolarów ukraińskiego żołnierza.

"Funkcjonariusze kontrwywiadu Służby Bezpieczeństwa z udziałem żołnierzy Centralnej Służby Bezpieczeństwa "A" zatrzymali obu przestępców w Kowlu" - informuje SBU. Obaj mężczyźni odpowiedzą za zdradę i umyślne morderstwo.

Zaporoska Elektrownia Jądrowa. Zdjęcie archiwalneUkraińcy apelują do ONZ ws. Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

- Wróg nie może wygrać na polu bitwy, więc ucieka się do swoich zwykłych metod – próbuje zorganizować zamachy na wojsko i szefów ukraińskich władz. I tym samym po raz kolejny udowadnia całemu światu, że Rosja jest państwem terrorystycznym, które nie kieruje się żadnymi cywilizowanymi zasadami. Doskonale rozumiemy, czego można oczekiwać od Federacji Rosyjskiej, dlatego działamy z wyprzedzeniem i z góry neutralizujemy operacje specjalne wroga. Będziemy to robić dalej! - komentuje szef SBU Ukrainy Wasyl Małyuk.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: