Białoruś. Naklejki z Łukaszenką, "Sasza 3 proc.", uznane za ekstremistyczne. To pierwszy taki przypadek

W Białorusi, po raz pierwszy w historii, ze "ekstremistyczne" zostały uznane naklejki z aplikacji Telegram. Podobny los spotkał w ostatnim czasie także portal Polskiego Radia.

Prześmiewcze naklejki z aplikacji Telegram zostały uznane przez władze Białorusi za ekstremistyczne - podaje euroradio.fm. To pierwszy tego typu przypadek w kraju.

Zobacz wideo Łatuszka: 80-90 proc. Białorusinów nie popiera agresji na Ukrainę

Białoruś. Naklejki Telegrama uznane za "ekstremistyczne"

Chodzi o dwa zestawy naklejek - "Luka" oraz "Sasza 3 proc.". Obrazki są karykaturami prezydenta kraju Alaksandra Łukaszenki. Jak czytamy, decyzja w tej sprawie została podjęta przez Centralny Sąd Rejonowy Mińska 25 lipca.

Naklejki znalazły się na liście materiałów ekstremistycznych, opublikowanej na stronie Ministerstwa Informacji Białorusi.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Białoruś. 5 lat kolonii karnej dla dziennikarki TVP. Za 'kierowanie ugrupowaniem ekstremistycznym' Białoruś. Pięć lat kolonii karnej dla dziennikarki TVP

Portal Polskiego Radia zakazany na Białorusi. Został uznany za "ekstremistyczny"

Reżim Alaksandra Łukaszenki walczy z niezależnymi mediami, zwłaszcza w ostatnich dwóch latach - po sfałszowanych wyborach prezydenckich - blokując dostęp do stron internetowych, uznając je za ekstremistyczne oraz uniemożliwiając drukowanie i dystrybucję gazet.

Warto wspomnieć, że za "ekstremistyczny" został uznany przez reżimowe białoruskie władze także portal Polskiego Radia. Materiały białoruskiej służby Polskiego Radia są dostępne na Białorusi przez VPN, a także na falach radiowych.

Wiadomości białoruskiej służby PR wciąż rozbrzmiewają w całej Białorusi trzy razy dziennie na długich falach o częstotliwości 225 kHz. Godzinny program nadawany jest od 7:00 do 8:00 rano według czasu obowiązującego na Białorusi na falach średnich i na częstotliwości 1386 kHz.

Protest Bialorusinw w Krakowie Białoruś. Represje wobec opozycjonistów. 4,5 roku łagru dla aktywisty

Więcej o: