USA. Uderzenie pioruna koło Białego Domu. Zmarły 3 osoby, w tym małżeństwo świętujące rocznicę [WIDEO]

Starsze małżeństwo, które świętowało ponad pięć dekad związku i 29-latek zmarli w wyniku uderzenia pioruna, do którego doszło kilka dni temu w parku Lafayette przed Białym Domem w USA. W sobotę w mediach pojawiło się nagranie z tego zdarzenia.

W czwartek 4 sierpnia piorun uderzył w park Lafayette, który znajduje się bezpośrednio przed Białym Domem w Stanach Zjednoczonych. Świadkami zdarzenia byli funkcjonariusze Secret Service i policjanci, którzy natychmiast ruszyli na pomoc poszkodowanym. Tuż przed godziną 19:00 na miejsce wezwani zostali także ratownicy medyczny, którzy przetransportowali do szpitali cztery osoby z "krytycznymi, zagrażającymi życiu obrażeniami". 

Interwencja służb po burzy w Waszyngtonie Piorun uderzył w pobliżu Białego Domu. Cztery osoby w stanie krytycznym

Nagranie z uderzenia pioruna koło Białego Domu. Cztery osoby trafiły do szpitali z "krytycznymi obrażeniami"

W sobotę w mediach pojawiło się nagranie, które przedstawia moment uderzenia pioruna przed Białym Domem, a także relacja jednej z bliskich dwóch ofiar. Jak się okazało, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł 76-letni James Mueller i 75-letnia Donna Mueller z Janesville. Małżeństwo z Wisconsin udało się na wycieczkę do Waszyngtonu, by świętować 56. rocznicę ślubu. 

- Byli bardzo kochającą parą. Byli bardzo, bardzo zorientowani na rodzinę. Myślę, że wszyscy są teraz w szoku - powiedziała siostrzenica małżeństwa w rozmowie z "Wisconsin State Journal". Muellerowie mieli pięcioro dzieci, dziewięcioro wnucząt i czworo prawnuków. 

Burza. Zdjęcie ilustracyjne Czy w czasie burzy trzeba wyłączyć sprzęt elektroniczny z gniazdka?

Trzecią ofiarą jest 29-letni mężczyzna, który zmarł dzień po zdarzeniu. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że czwartą poszkodowaną jest kobieta, która trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Tożsamości tych dwóch osób nie zostały jednak ujawnione. Służby nie podają też okoliczności, w których doszło do wypadku. Z nieoficjalnych ustaleń mediów wynika, że poszkodowani schronili się pod drzewem, w które uderzył piorun. 

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?
Więcej o: