Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Ambasada RP uruchomiła infolinię dla rodzin ofiar

W sobotę w Chorwacji doszło do wypadku z udziałem pielgrzymów z Polski, którzy zmierzali do Medjugorie. Z aktualnych informacji wynika, że w zdarzeniu zginęło już 12 osób. W związku z tym ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w wypadku.

"Dziś w godzinach porannych na trasie A-4, ok. 30 km na północ od Zagrzebia miał miejsce wypadek polskiego autobusu z pielgrzymami podróżującymi do Medjugorie" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jak potwierdza polskie MSZ, w zdarzeniu zginęło 12 osób, a około 34 Polaków zostało rannych lub hospitalizowanych.

Chorwacja. Wypadek polskiego autokaruWypadek Polaków w drodze do Medjugorie. Media: Kierowca zasnął?

Wypadek autokaru z Polakami w Chorwacji. MSZ uruchamia infolinię dla rodzin

"Polskie służby konsularne są na miejscu i udzielają niezbędnej pomocy. Do Chorwacji na polecenie Premiera RP Mateusza Morawieckiego i Ministra Spraw Zagranicznych Zbigniewa Raua udają się dzisiaj Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Wiceminister Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz, a także medycy i psychologowie z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej. Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin ofiar mogą uzyskać informacje" - podaje MSZ.

Wypadek polskiego autokaru w ChorwacjiChorwacja. Wypadek polskiego autobusu. Nie żyje 12 osób

Jak poinformowało chorwackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, autokar, który uległ wypadkowi w Chorwacji, jechał z Grodziska Mazowieckiego - po godzinie 12 polskie MSZ przekazało jednak, że autokar wyruszył z wycieczką w piątek 5 sierpnia z Częstochowy. W pojeździe miało znajdować się około 43 pasażerów i prawdopodobnie dwóch kierowców. 

W akcji ratunkowej udział wzięło kilka zastępów straży pożarnej i pogotowie. MSW Chorwacji dodaje, że służby, w tym karetki, pojawiły się na miejscu wypadku już 10 minut od zgłoszenia. Informacja o zdarzeniu wpłynęła natomiast od jednej z osób podróżujących autokarem. Do wypadku doszło w okolicach miejscowości Breznicki Hum.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku
Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Ambasada RP uruchomiła infolinię dla rodzin ofiar
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl