Wojna w Ukrainie. Rosjanie kontynuują szturm w Donbasie. "Utrzymuje się groźba uderzeń rakietowych"

Rosyjska armia szturmuje w kierunku Bachmutu i Awdijiwki w obwodzie donieckim - przekazują w sobotnim porannym komunikacie ukraińskie siły. Walki toczą się również na południowym odcinku frontu. Tam Ukraińcy przy wsparciu artylerii niszczą rosyjskie składy broni i sprzęt wojskowy.

"Rosyjscy okupanci kontynuują naloty i ataki rakietowe na obiekty wojskowe i cywilne na terytorium Ukrainy" - czytamy w komunikacie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak wynika z raportu, Rosjanie bezskutecznie szturmowali w okolicach miejscowości Kodema i Zajcewe na południe od miasta Bachmut. Atakują też w kierunku samego Bachmutu.

Z kolei w okolicach Awdijiwki Rosjanie szturmowali w okolicach wsi Newelske na zachód od miasta Donieck. Rosjanie ostrzeliwali z artylerii i z powietrza na całej linii frontu, od obwodu charkowskiego, przez doniecki po chersoński.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Siły rosyjskie ostrzelały Mikołajów, Zaporoże i Nikopol. Wybuchy było też słychać w Charkowie. Na razie nie ma informacji o ewentualnych ofiarach.

Zobacz wideo Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowy rosyjskich żołnierzy. "Z naszego plutonu zostały 3 osoby"

Wojna w Ukrainie. Zniszczono sześć składów rosyjskiej amunicji

Na południu frontu Rosjanie atakowali między innymi ze śmigłowców szturmowych. Tam też, jak donosi Operacyjne Dowództwo "Południe" Sił Zbrojnych Ukrainy, ukraińska artyleria w okolicach Chersonia i Berysławia zniszczyła sześć składów rosyjskiej amunicji.

"Na całym terytorium Ukrainy utrzymuje się groźba uderzeń rakietowych" - zaznacza ukraiński Sztab Generalny.

Jak przekazał szef obwodowej administracji wojskowej Ołeksandr Żiwycki, wskutek rosyjskiego ostrzału w obwodzie sumskim ranny został mężczyzna i uszkodzona została sieć energetyczna.

"Ranny 52-latek obecnie przebywa w szpitalu, a pozbawionych prądu zostało 71 domów" - napisał na Telegramie. Dodał, że służby już szacują straty. Ołeksandr Żiwycki poinformował, że w ciągu doby rosyjscy okupanci ostrzelali region pięć razy.

****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: