Grecja. Turyści rzucili się do ucieczki z wody. Powodem rekin. "Nie chciałbym być jego posiłkiem" [WIDEO]

Na greckiej wyspie Kos kilkanaście metrów od brzegu pojawił się rekin. Obecność drapieżnika uchwycili na nagraniu wideo turyści. - Udało mi się uciec z wody i cieszę się, że to zrobiłem - nie chciałbym być jego kolejnym posiłkiem - komentuje jeden z nich.

W mediach pojawiają się informacje o tym, że w wakacyjnych kurortach ludzie spotykają się z rekinami. Tym razem jeden z nich został zarejestrowany w pobliżu plaży Kamari na greckiej wyspie Kos na Morzu Egejskim zaledwie kilka kilometrów od wybrzeży Turcji. Przerażeni turyści uciekali w popłochu z wody. Twierdzą, że drapieżnik miał około trzech i pół metra długości - przekazał 4 sierpnia portal Greek City Times.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Fuj", "To smutne". Pokazaliśmy efekt sprzątania plaży

Grecja. Rekin na wyspie Kos. "Nie chciałbym być jego kolejnym posiłkiem"

Mimo że do sieci trafiło nagranie, greckie służby nie potwierdziły obecności rekinów w pobliżu plaży na Kos. Świadkowie mają jednak inne zdanie. - Mój mąż zobaczył coś w wodzie i pomyślał, że to ktoś nurkujący z rurką. Kiedy wstaliśmy, zobaczyliśmy wyraźniej - to była płetwa - mówi jedna z plażowiczek. - Udało mi się uciec z wody i cieszę się, że to zrobiłem - nie chciałbym być jego kolejnym posiłkiem - dodaje jej mąż. - Widzieliśmy, jak płynie, a jego ogon trzepotał po wodzie - komentują. 

 

Rekin (zdjęcie ilustracyjne) USA. Atak rekina na plaży. Nastolatka musiała mieć amputowaną nogę

Obecność rekinów coraz bardziej powszechna

Jak pisaliśmy wcześniej, rekiny stały się przyczyną zamknięcia pięciu plaż w okolicach Barcelony. Naukowcy uważają, że ich obecność w rejonie Morza Śródziemnego będzie z roku na rok coraz powszechniejsza. Ma to mieć związek z poszukiwaniem przez te zwierzęta nowych miejsc żerowania. Według biologów intensywna obecność człowieka na oceanach sprawiła, iż aktywność ludzka "nie odstrasza już rekinów, a raczej je ciekawi".

International Shark Attack File podaje, że w ciągu minionych 22 lat na całym świecie odnotowano średnio 72 ataki rekinów rocznie, z czego pięć lub sześć było śmiertelnych. Dla porównania: aż 100 razy więcej osób zabiją rocznie słonie czy hipopotamy, a 100 tys. ofiar ginie z powodu ukąszenia przez węże.

Atak rekina w Wielkiej Brytanii - zdjęcie ilustracyjne Wielka Brytania. Kobieta zaatakowana przez rekina. Ugryzł ją w nogę

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: