Ukraina. Doradca Mera Mariupola: "Na ulicy wciąż leżą ciała". Rosjanie stworzyli "katalog śmierci"

Doradca mera Mariupola opublikował w mediach społecznościowych poruszający wpis, w którym poruszył temat poległych cywilów. Na skrzyżowaniu dwóch ulic miasta wciąż znajdują się ciała dwóch osób. Tymczasem Rosjanie sporządzili "katalog śmierci" z fotografiami kilku tysięcy zmarłych mieszkańców.

Doradca mera Mariupola (obwód doniecki) Petro Andriuszczenko regularnie publikuje aktualizacje dotyczące wojny w Ukrainie na kanale na Telegramie. 4 sierpnia mężczyzna opublikował zdjęcia ze skrzyżowania dwóch ulic. Jak napisał, w plastikowych workach leżą ciała dwóch cywilów.

Zobacz wideo Mariupol - miasto w ruinach

Wojna w Ukrainie. Doradca mera Mariupola: Na ulicy wciąż leżą ciała cywilów

"Na skrzyżowaniu ul. Łomizowa i Azowstalska dwa trupy cywilów wciąż leżą na ulicy, zawinięte w plastikowe torby. Woorki są rozdzierane przez bezpańskie psy, ciągnące części ciał po okolicy - napisał.

"Władze okupacyjne odmówiły odpowiedzi na apel mieszkańców i przeprowadzenia pochówków, odpowiadając: 'Kto tego potrzebuje, niech go pochowa'" - napisał Andriuszczenko.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ciała ukraińskich żołnierzy w więzieniu w Ołeniwce, 29 lipca 2022 r.Rosja sfabrykuje dowody ataku w Ołeniwce - uważa wywiad USA

Rosjanie stworzyli "katalog śmierci". Można w nim znaleźć kilka tysięcy zdjęć zmarłych 

Jak czytamy, okupanci stworzyli katalog fotografii poległych mieszkańców, który jest okazywany osobom udającym się do kostnicy w poszukiwaniu zaginionych. "Katalog śmierci" obejmuje trzy-cztery tysiące fotografii. "Mieszkańcy Mariupola mówią, że ich bliscy nie mogą psychicznie wytrzymać takiego poszukiwania" - podaje doradca mera Mariupola. Sami Rosjanie zwracają jednak uwagę, że na zdjęciach znajduje się nie więcej niż 20 proc. osób, które znajdowały się w kostnicy zlokalizowanej w lokalnym metrze.

Rosyjski żołnierz na frocnie w UkrainieRosja. Najemnicy skarżą się na brak wynagrodzenia za udział w wojnie

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: