Wielka Brytania. Mężczyzna groził zabiciem Elżbiety II. Teraz usłyszał zarzuty

Brytyjska prokuratura postawiła zarzuty człowiekowi, który groził, że zabije królową Elżbietę II. Mężczyzna został aresztowany w Boże Narodzenie zeszłego roku w okolicach zamku w Windsorze. Miał przy sobie kuszę.

- Będę próbował zabić królową Elżbietę - mówi mężczyzna na nagraniu, do którego wcześniej dotarł dziennik "The Sun". Podejrzany dodaje, że jest Sithem. To nawiązanie do "Gwiezdnych Wojen" - Sithowie byli mistrzami ciemnej strony mocy, wrogami rycerzy Jedi.

Zobacz wideo Chociaż wielcy królowie przeszli do historii, w Europie ciągle rządzi jeden monarcha absolutny

Wielka Brytania. Mężczyzna, który groził zabiciem królowej Elżbiety II, usłyszał zarzuty

Mężczyzna dodaje na nagraniu, że jego gest miał być zemstą za masakrę kolonialną w Amritsar w 1919 roku. Brytyjczycy zabili wtedy niemal 400 mieszkańców Indii. Jaswant Singh Chail usłyszał między innymi zarzuty naruszenia aktu o zdradzie z 1842 roku. Powstał on, gdy niejaki John Francis próbował strzelić z rewolweru w kierunku królowej Wiktorii. Do dziś zachowały się tylko łagodniejsze przepisy tego prawa. Mężczyźnie grozi maksymalnie siedem lat więzienia. W sądzie pojawi się za dwa tygodnie.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Wielka Brytania. Rodzice Archi'ego Battersbee nadal walczą o syna. Złożyli wniosek do Sądu Najwyższego Wielka Brytania. Rodzice ArchIego Battersbee nadal walczą o syna

Wielka Brytania. Mężczyznę zatrzymano na terenie zamku Windsor

Mężczyzna został zatrzymany przez brytyjskich policjantów w chwili, gdy wkroczył na teren zamku Windsor. 19-latkowi z Southampton nie udało się wejść do żadnego z budynków.

Mężczyzna został zatrzymany w Boże Narodzenie pod zarzutem naruszenia bezpieczeństwa w miejscu chronionym oraz posiadania broni. Służby poinformowały o zajściu rodzinę królewską. Zazwyczaj królowa Elżbieta II spędza święta w posiadłości Sandringham, jednak w ubiegłym roku odwołała wyjazd z powodu pandemii koronawirusa.  

Królowa Elżbieta II i Miś Paddington Elżbieta II zaprosiła na herbatkę Misia Paddingtona. Urocze nagranie

**********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: