Zdrowie Władimira Putina znów wywołuje domysły. "Czy prawa ręka odmawia posłuszeństwa?" [WIDEO]

Zdrowie Władimira Putina znów stało się tematem dyskusji wśród użytkowników mediów społecznościowych. Tym razem zaciekawienie wzbudził fragment wystąpienia prezydenta Rosji, który przemawiał w Sankt Petersburgu.

Władimir Putin wziął udział w obchodach Dnia Marynarki Wojennej Rosji. Polityk podczas uroczystości w Sankt Petersburgu przedstawił nową doktrynę wojskową. Użytkownicy mediów społecznościowych zwrócili uwagę na to zdarzenie z jeszcze innego powodu. Na jednym z nagrań po wystąpieniu widać niecodzienne zachowanie Putina.

Zobacz wideo „Najważniejsza jest efektywność energetyczna. Dopiero wtedy będzie mogli powiedzieć: Goodbye Putin!"

Zdrowie Władimira Putina. "Czy Putinowi prawa ręka odmawia posłuszeństwa?"

Na nagraniu udostępnionym m.in. na Twitterze widać, że prezydent Rosji porusza tylko lewą ręką. Tymczasem druga zwisa bezwładnie wzdłuż ciała. "Czy Putinowi prawa ręka odmawia posłuszeństwa? Musiał lewą ręką odgonić komara, który usiadł na prawym uchu. Głowa byłaby lepsza..." - pisze jeden z użytkowników w opisie nagrania. 

Nagranie wywołało kolejną już falę spekulacji dotyczącą zdrowia Wladimira Putina. Wątpliwości wzbudziła m.in. ostatnia wizyta prezydenta Rosji w Teheranie. Według ukraińskiego generała Putin miał skorzystać wówczas ze swojego sobowtóra. 

Władimir Putin Putin kasłał podczas wizyty w Iranie. Prezydent Rosji tłumaczy

W kwietniu prezydent Rosji na spotkaniu z szefem MON Siergiejem Szojgu przez 12 minut trzymał się jedną ręką stołu. Wówczas pojawiły się spekulacje, że Putin próbuje w ten sposób ukryć drgania rąk, które są charakterystyczne przy chorobie Parkinsona, która jest przypisywana politykowi od jakiegoś czasu. Z ostatnich informacji wywiadowczych, które pojawiły się po wybuchu wojny w Ukrainie wynika, że Putin ma chorować na nowotwór i to w zaawansowanym stadium. Nieoficjalnie mówi się o raku trzustki.

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Władimir Putin na nowych nagraniach Rosja. Kolejne spekulacje ws. zdrowia Władimira Putin po publicznym wystąpieniu

W czerwcu włoski dziennik "Il Massaggero" podał, że Władimir Putin ma od lekarzy zakaz brania udziału w dłuższych spotkaniach czy występach na żywo. Prezydent Rosji po jednym ze spotkań miał bowiem potrzebować pilnej pomocy medycznej. Polityk podobno zasłabł podczas wstawania i bez pomocy innych osób nie mógł utrzymać się na nogach. Kreml nigdy nie potwierdził jednak doniesień o złym stanie zdrowia prezydenta Rosji.

Więcej o: