USA. Tragiczny wypadek samochodowy. Nie żyje siedem osób, w tym pięcioro dzieci. "Druzgoczące"

W niedzielę wieczorem jadący pod prąd samochód uderzył w furgonetkę, którą podróżowała rodzina z dziećmi. W zdarzeniu zginęło siedem osób, w tym pięcioro dzieci. - Kiedy dowiadujesz się, że to ludzie, których znasz od wielu lat, to wszystko uderza jeszcze mocniej - powiedział stacji ABC 7 David Moreno, sąsiad rodziny.

Tragedia wydarzyła się na autostradzie nr 90 w hrabstwie McHenry, około 80 kilometrów od Chicago. 

Według wstępnych ustaleń, 22-letnia Jennifer Fernandes z Carpentersville prowadząca auto osobowe jechała autostradą pod prąd, gdy uderzyła w vana z siedmioma pasażerami. Kobieta zginęła na miejscu- podaje ABC 7 Chicago.

Zobacz wideo 48-latka potrącona przez samochód w Łukowie. Jechała rowerem po przejściu dla pieszych

Furgonetkę prowadził 32-letni Thomas Dobosz z Rolling Meadows (w stanie Illinois, w hrabstwie Cook). Mężczyzna został przetransportowany samolotem do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jego 31-letnia żona, a także pięcioro dzieci, zginęło w katastrofie - powiedział w rozmowie z ABC 7 Chicago przedstawiciel policji. Służby przekazały, że dzieci to dwie 13-latki, 7 i 6 -latek oraz 5-letnia dziewczynka.

Sąsiad rodziny: Dla społeczności to będzie druzgoczące

- Kiedy dowiadujesz się, że to ludzie, których znasz od wielu lat, to wszystko uderza jeszcze mocniej  – powiedział stacji David Moreno, sąsiad rodziny Dobosz. 

Moreno przekazał, że  najstarsza córka podróżowała z przyjaciółką. - Wiem, że dla lokalnej społeczności będzie to druzgocące - dodał.

Zdjęcie z profilu Michaiła RazwożajewaUkraina oskarżona o atak na kwaterę główną rosyjskiej Floty Czarnomorskiej

Stacja podaje, że tragiczny wypadek wywołał kolejny. Kierowca ciężarówki zatrzymał się, by udzielić ofiarom pomocy. Gdy próbował zabezpieczyć teren dla lądującego helikoptera służb medycznych, w tył pojazdu uderzyła inna ciężarówka.

W zdarzeniu ranna została jedna osoba.

Flagi Kosowa i Serbii.Władze Kosowa przesunęły datę wprowadzenia nowego prawa dla Serbów

Więcej o: