Wojna w Ukrainie. Są zdjęcia satelitarne sprzed i po ataku na obóz w Ołeniwce

Do sieci trafiły już zdjęcia satelitarne wykonane na kilka dni przed i niedługo po ataku na obóz jeniecki w Ołeniwce. Na fotografiach widać, że atak został przeprowadzony precyzyjnie. Budynki znajdujące się tuż obok nie zostały uszkodzone.

Zdjęcia satelitarne obozu jenieckiego w Ołeniwce wykonała amerykańska firma Maxar Technologies. Fotografie ze środy i soboty opublikował na Twitterze m.in. korespondent Radia Wolna Europa Mike Eckel.

Z kolei analityk Oliver Alexander zwrócił uwagę na możliwe groby, które mogły zostać wykopane w pobliżu północnej ściany obozu w Ołeniwce. Według analityka fotografie wskazują, że groby zostały zasypane w sobotę, dzień po ataku.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Alexander zaznaczył, że jeśli informacje o grobach potwierdziłyby się, mogłoby to oznaczać, że zbrodnia mogła być zaplanowana i przygotowana.

Zobacz wideo Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowę Rosjan: Żołnierze wiedzą o kłamstwach Kremla. "Propaganda u nas działa"

Wojna w Ukrainie. Atak na obóz w Ołeniwce

W piątek w Ołeniwce w obwodzie donieckim Rosjanie ostrzelali obóz filtracyjny, w którym znajdowali się ukraińscy jeńcy, wskutek czego zginęło ponad 50 Ukraińców - byłych obrońców Azowstalu.

Według ukraińskiego wywiadu ataku na obóz w Ołeniwce mogli dokonać rosyjscy najemnicy z grupy Wagnera. Prezydent Wołodymyr Zełenski nazwał zdarzenie zbrodnią wojenną.

Ukraina stawia opór rosyjskiej agresji od 24 lutego.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: