Joe Biden z kolejnym pozytywnym testem na COVID-19. Prezydent USA bez objawów, ale w izolacji

Po kilku negatywnych testach antygenowych na COVID-19, Joe Biden znów ma wynik pozytywny. Lekarz Białego Domu tłumaczy, że "powrót" pozytywnych wyników testów na koronawirusa zdarza się u osób leczonych Paxlovidem. Prezydent USA nie ma objawów, ale ponownie podda się izolacji.

"Dzisiaj ponownie uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Dzieje się tak z niewielką grupą ludzi. Nie mam żadnych objawów, ale zamierzam odizolować się dla bezpieczeństwa wszystkich wokół mnie. Nadal pozostaję w pracy" - napisał prezydent.

Prezydencki lekarz Kevin O’Connor poinformował, że od wtorku do piątku testy antygenowe Joe Bidena, który wcześniej chorował na Covid-19, dawały wyniki negatywne. Sobotni test przyniósł jednak wynik pozytywny.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

O’Connor wyjaśnił, że ponowne wykrycie o prezydenta reprezentuje tak zwany rebound positivity, które obserwuje się u niewielkiego odsetka osób leczonych Paxlovidem. Właśnie ten lek podawano Joe Bidenowi przez 5 dni po wykryciu u niego koronawirusa. Kevin O’Connor podkreślił, że u prezydenta USA nie doszło do nawrotu symptomów i czuje się całkiem dobrze.

Joe Biden z COVID-19. Prezydent USA na izolacji 

Amerykański prezydent podda się jednak izolacji zgodnie z wytycznymi Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Biały Dom zapewnił, że na bieżąco będzie informować o stanie zdrowia 79-letniego Joe Bidena.

To kolejny pozytywny wynik testu na koronawirusa u głowy Białego Domu. Rzeczniczka białego domu informowała wtedy, że Biden "doświadcza on bardzo łagodnych objawów choroby". Z kolei dwa dni wcześniej Joe Biden uzyskał ujemny wynik badania. W środę 27 lipca Biden informował, że miał łagodne objawy choroby, która nie zakłóciła jego pracy. Prezydent USA otrzymał dotąd cztery dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Zobacz wideo Prof. Pyrć wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest szczepienie w walce z pandemią
Więcej o: