Grecja. Tragiczna śmierć turysty. 22-latek chciał zrobić sobie selfie, został zdekapitowany

22-letni mężczyzna zginął podczas wakacji w Grecji. Zabiło go śmigło helikoptera. Podczas wyjazdu towarzyszyli mu rodzice.

Turysta z Wielkiej Brytanii zginął podczas wakacji w miejscowości Spata. Wracał helikopterem z wycieczki na wyspę Mykonos. Na wakacjach 22-latek był z rodzicami, którzy lecieli innym helikopterem. Pilot drugiej maszyny od razu został poinformowany o tym, co się stało i zmienił miejsce lądowania, żeby oszczędzić rodzinie makabrycznego widoku.

Zobacz wideo Śmigłowiec ratuje członka załogi atomowego okrętu podwodnego

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Grecja. Turysta został zdekapitowany podczas powrotu z wyspy Mykonos

Turysta wysiadł z helikoptera, jeszcze zanim zatrzymały się śmigła. Maszyną leciał z czterema innymi osobami. Brytyjczyk po wyjściu z pojazdu skierował się na jego tył, trzymał w dłoni telefon. Prawdopodobnie chciał zrobić sobie zdjęcie. Zanim to zrobił, uderzyła w niego łopata wirnika, pozbawiając 22-latka głowy.

Nie było szans, żeby przeżył. Jego śmierć była natychmiastowa - poinformował jeden z greckich policjantów. Do tragedii doszło w poniedziałek wieczorem.

Śmigłowiec LPR (zdjęcie ilustracyjne)Lubuskie. Mężczyźni wpadli do zbiornika ściekowego. Dwóch z nich zmarło

Jak podał portal Sky News, helikopter nie miał żadnych zabezpieczeń - każdy, kto chciał wysiąść, mógł po prostu otworzyć drzwi i wyjść.

Tragedia w Grecji. Pilot helikoptera może odpowiedzieć za śmierć turysty

BBC podało, że grecka policja aresztowała obu pilotów. Postawiono im zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci poprzez zaniedbanie. Wcześniej policja aresztowała jeszcze trzech mężczyzn powiązanych z transportem na wyspę Mykonos, jednak wypuściła ich bez zarzutów.

Wypadek z udziałem balonu w EgipcieEgipt. Wypadek balonu z polskimi turystami na pokładzie [WIDEO]

*****************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: