Kanada. Jeździł po mieście i strzelał. Policja informuje o ofiarach i sprawcy [AKTUALIZACJA]

Napastnik otworzył ogień na ulicach kanadyjskiego miasta Langley w Kolumbii Brytyjskiej, około 50 kilometrów na południowy wschód od Vancouver. Miejscowa policja informuje o dwóch ofiarach. Na miejscu pracują śledczy z wydziału zabójstw.

W godzinach porannych mieszkańcy Langley, niedaleko Vancouver, otrzymali alerty wysłane na telefony przez miejscowe centrum zarządzania kryzysowego. Można w nich było przeczytać o licznych miejscach, w których słyszane były strzały. Zaapelowano, by obywatele nie opuszczali domów i unikali wjazdu do ścisłego centrum miasta.

Langley, Kanada. Mężczyzna strzelał do bezdomnych. Są ofiary

Napastnik, który poruszał się samochodem przypominającym policyjny, miał strzelać do bezdomnych w różnych częściach miasta Langley. Jak informuje agencja Associated Press, w wyniku ataku śmierć poniosły trzy osoby - dwóch bezdomnych mężczyzn oraz sam napastnik. Dwie kolejne osoby zostały ranne.

Królewska Kanadyjska Policja Konna poinformowała, że zespół reagowania kryzysowego skonfrontował się z podejrzanym niedaleko miejsca, w którym znaleziono mężczyznę z raną postrzałową nogi. Jak informują władze, w efekcie konfrontacji z policją podejrzany został postrzelony, a następnie uznany za zmarłego na miejscu.

Według doniesień mediów na miejscu pracują śledczy z wydziału zabójstw. Drogi w okolicy zostały zamknięte. Nadinspektor policji Ghalib Bhayani przekazał mediom, że na razie nieznane są motywy strzelaniny. Policjanci nie wiedzą również, czy istniał jakikolwiek związek między zabójcą a jego ofiarami.

Zobacz wideo 21-latek ostrzeliwał przejeżdżające samochoty. Usłyszał dziewięć zarzutów

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Kanada. Strzelanina w Langley. Samochód z dziurami po kulach w przedniej szybie

Naoczny świadek, cytowany przez agencję Reutera, widział dwa czarne SUV-y, podobne do tych używanych przez policyjne zespoły reagowania kryzysowego, które znajdowały się w rowie w pobliżu jednego z miejsc strzelanin. Jeden z pojazdów miał dziury po kulach w przedniej szybie.

Widziano również, jak policja ustawia namiot kryminalistyczny w pobliżu białego pojazdu, którego tablicę rejestracyjną zakrywał karton.

Więcej o: