USA. Joe Biden zakażony koronawirusem. Biały Dom podaje nowe informacje o jego stanie zdrowia

Joe Biden zachorował na COVID-19. Lekarze uspokajają, że stan zdrowia prezydenta Stanów Zjednoczonych z dnia na dzień ulega poprawie, a jego organizm "reaguje na leczenie zgodnie z oczekiwaniami". - Ma łagodne objawy choroby - przekazał doktor Ashish Jha. Kaszel i bóle mięśni ustały. Wciąż głównym objawem jest ból gardła.

Joe Biden uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa 21 lipca. Mimo choroby prezydent USA nie rezygnuje ze swoich obowiązków. Jak przekazał 22 lipca, podczas spotkania ze swoim zespołem ekonomicznym, pracuje intensywnie przez "osiem godzin dziennie albo i dłużej". - Czuję się o wiele lepiej - powiedział Biden zachrypniętym głosem. Zaapelował także do Amerykanów, by się szczepili. Okazuje się, że terapia Paxlovidem przynosi oczekiwane skutki.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Joe Biden chory na COVID-19. Stan zdrowia prezydenta USA poprawia sięJoe Biden chory na COVID-19. Stan zdrowia prezydenta USA poprawia się

USA. Joe Biden "reaguje na leczenie zgodnie z oczekiwaniami" 

Lekarz prezydenta Kevin O'Connor przekazał w notatce opublikowanej przez Biały Dom, na którą powołała się w niedzielę (24 lipca) Agencja Reutera, że odkąd Joe Biden uzyskał pozytywny wynik testu, jego stan zdrowia uległ poprawie.

"Puls, ciśnienie krwi, częstotliwość oddechów i temperatura ciała są w normie. Nasycenie tlenem prezydenta jest 'doskonałe', a jego płuca pozostają czyste" - podkreślił O'Connor. "Teraz głównym objawem jest ból gardła - to najprawdopodobniej wynik aktywacji limfoidalnej" - czytamy. Jak wyjaśnił lekarz, organizm pozbywa się wirusa.

Eksperci podkreślają, że terapia przynosi zadowalające skutki, a organizm "reaguje na leczenie zgodnie z oczekiwaniami", ponieważ prezydent jest dwukrotnie zaszczepiony oraz otrzymał dwie dawki przypominające. Warto zwrócić uwagę, że Joe Biden to najstarszy w historii przywódca USA. Ma 79 lat.

Zobacz wideo Biden: Nasze sankcje niszczą rosyjską ekonomię. Wpieramy Ukrainę, ale nie będziemy walczyć na jej terytorium [ENG]

USA. Osoby z bliskiego otoczenia Bidena mają negatywny wynik

Na temat stanu zdrowia Joe Bidena wypowiedział się także koordynator Białego Domu do spraw COVID-19 Ashish Jha. - Prezydent czuje się dobrze i ma łagodne objawy choroby - poinformował w programie "Fox News Sunday" na antenie Fox News i "This Week" w ABC News. 

Doktor Jha przekazał, że amerykański prezydent prawdopodobnie jest zakażony wysoce zaraźliwym podwariantem koronawirusa BA5. Uspokoił jednak, że żadna z osób, która miała ostatnio bezpośredni kontakt z Joe Bidenem, nie uzyskała, jak dotąd, pozytywnego wyniku testu.

Joe Biden (zdjęcie ilustracyjne)USA. Joe Biden powiedział, że "ma raka". Biały Dom wyjaśnia

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: