Władimir Putin tłumaczy się z kasłania w Teheranie: Było bardzo gorąco

Zachowanie Władimira Putina obserwowane jest na każdym jego publicznym wystąpieniu. Ostatnio prezydent Rosji udał się do Iranu, gdzie dziennikarze zaobserwowali u niego kaszel. Polityk wyjaśniał później, że się lekko przeziębił.

Władimir Putin spotkał się w Teheranie z prezydentem Iranu Ebrahimem Ra’isim oraz prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Podczas spotkań z politykami zagraniczne media z uwagą śledziły zachowanie prezydenta Rosji, szukając oznak złego stanu zdrowia polityka. O chorobie Putina coraz głośniej mówi się od początku wojny w Ukrainie. Z danych wywiadowczych Ukrainy i Stanów Zjednoczonych wynika, że Putin może cierpieć na nowotwór.

Władimir Putin kasłał w Teheranie. Winę zrzucił na silną klimatyzację

W Teheranie zauważono, że Władimir Putin kaszle na niektórych spotkaniach. Polityk postanowił więc zabrać głos w tej sprawie.

Jak podaje Reuters, prezydent Rosji przyznał, że lekko się przeziębił. - W Teheranie było wczoraj bardzo gorąco, 38 stopni Celsjusza, a klimatyzacja była tam bardzo silna. Wiec przepraszam - powiedział 69-letni Putin. 

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Wcześniej do stanu zdrowia polityka odniósł się rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Polityk po raz kolejny przekonywał, że stan zdrowia Putina jest w porządku. - Wiecie, że ukraińscy specjaliści od informacji, a także amerykańscy i brytyjscy, w ostatnich miesiącach podawali różne fałszywe informacje na temat stanu zdrowia prezydenta. To nic innego jak nieprawda - mówił w czwartek Pieskow.

Mimo tego w Teheranie dało się zauważyć, jak Putin często przystępuje z nogi na nogę czy zakrywa jedną z dłoni, która często drżała podczas poprzednich wystąpień. Na jednym z nagrań z Iranu widać, jak prezydent Rosji zeskakuje ze schodków samolotu. Niedługo później da się zaobserwować, że polityk wyraźnie kuleje. 

Zobacz wideo Największy lęk Putina. Ekspert: Właśnie dlatego od zawsze bał się rewolucji
Więcej o: