Michaił Gorbaczow przerażony działaniami Putina. "Reformy sprowadzone do zera"

Ostatni przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow rozmawiał ze swoim przyjacielem, rosyjskim dziennikarzem Aleksiejem Wenediktowem o działaniach Władimira Putina w Ukrainie. - Jest zdenerwowany. Jego dzieło zostało całkowicie zniszczone - stwierdził dziennikarz.

Sam Michaił Gorbaczow nie komentuje wojny w Ukrainie. O jego poglądach opowiedział w rozmowie z rosyjskim wydaniem amerykańskiego miesięcznika "Forbes" jego przyjaciel, krytyk Kremla i dziennikarz Aleksiej Wenediktow.

- Dzieło Michaiła Siergiejewicza Gorbaczowa, zostało całkowicie zniszczone - stwierdził Wenidiktow, cytowany przez Newsweeka. - Wszystkie reformy Gorbaczowa zostały sprowadzone do zera, spalone na popiół.

Zobacz wideo Czy istnieje ryzyko użycia broni atomowej przez Rosjan? Siemoniak: Ryzyko jest bardzo małe

Krytyk Kremla uznał, że wszyscy zapomnieli, kto dał wolność Rosyjskiemu Kościołowi Prawosławnemu, zapewnił wolność prasy i własność prywatną. Podkreślił, że Gorbaczow jest zdenerwowany, bo "reformy były dziełem jego życia".

Wołodymyr ZełenskiZełenski na intensywnej terapii? Prezydent Ukrainy dementuje: "Fake news"

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Michaił Gorbaczow w szpitaluMichaił Gorbaczow trafił do szpitala. Jest dializowany

Wenidiktow stwierdził również, że tak liczne oddziały wojsk NATO w pobliżu rosyjskiej granicy są "poważnym zagrożeniem".

Michaił Gorbaczow trafił do szpitala. Jest dializowany

Jak pisaliśmy ostatnio w portalu Gazeta.pl, Gorbaczow cierpi na długotrwałe problemy z nerkami i jest poddawany dializie. 

Ukraińska Niezależna Agencja Informacyjna opublikowała na Telegramie wpis, na którym widać 92-letniego Michaiła Gorbaczowa, który leży na szpitalnym łóżku. "Zdiagnozowano u niego cukrzycę i problemy z nerkami, jest on poddawany dializie" - przekazała agencja.

Doniesieniom tym zaprzeczyła Fundacja Gorbaczowa - podaje rosyjska państwowa agencja RIA Novosti. "Nigdy nie komentujemy problemów zdrowotnych Michaiła Gorbaczowa. Ale w tym przypadku mogę tylko powiedzieć, że to, co pojawia się na tych kanałach [na Telegramie - red.], nie jest prawdą" - przekazał Władimir Poliakow, przedstawiciel fundacji.

Były przywódca ZSRR skończył w tym roku 91 lat. Wiadomo, że w październiku 2021 roku został poddany kwarantannie w szpitalu z powodu pandemii koronawirusa.

Los PiS zależy od węgla i pogody. Los PiS zależy od węgla i pogody. "Jeśli zima będzie ciepła, to się uratujemy"

Wenediktow przez wiele lat był redaktorem niezależnego radia Echo Moskwy, ale w marcu zostało ono zablokowane przez rząd Putina. Stacja publikowała krytyczne materiały wobec rosyjskiej inwazji w Ukrainie, które uznano jako "nawołujące do ekstremizmu".

Więcej o: