Zełenski na intensywnej terapii? Prezydent Ukrainy dementuje: "To fake news". Przy okazji kpi z Putina

W ukraińskich stacjach radiowych można było w czwartek usłyszeć informację o rzekomo krytycznym stanie zdrowia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Jak się okazało, media padły ofiarą ataku hakerskiego, a sytuację szybko skomentował sam Zełenski, przy okazji żartując z Władimira Putina.

"Wołodymyr Zełenski jest na intensywnej terapii w stanie krytycznym" - taki komunikat pojawił się w czwartek w dwóch ukraińskich stacjach radiowych. O sprawie informowała na Twitterze telewizja Biełsat. "Spółka odpowiedzialna za stację ogłosiła, że padła ofiarą ataku hakerskiego" - czytamy w opublikowanym wpisie. 

Wołodymyr Zełenski w krytycznym stanie? Prezydent dementuje 

Tego samego dnia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym zdementował doniesienia o tym, jakoby miał znajdować się na oddziale intensywnej terapii. - Jestem w swoim gabinecie i jeszcze nigdy nie czułem się tak silny, jak teraz - powiedział. Podkreślił, że wciąż pracuje i nie stracił kontroli. 

Zobacz wideo Tak wyglądała wizyta Andrzeja Dudy w Kijowie

- A oto zła wiadomość dla was wszystkich, którzy takie fejki rozpowszechniacie: nie jestem sam, jest nas 40 milionów - dodał. Ironicznie podkreślił też, że "44 to nie 70" - w ten sposób odniósł się do wieku Władimira Putina, który w październiku skończy 70 lat. 

 

Więcej informacji  na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Prezydent Ukrainy tłumaczył też, że rozpowszechniony w ukraińskim radiu fake news to efekt działań rosyjskich hakerów. Przeprowadzili oni cyberatak na systemy serwerowe ukraińskiej stacji radiowej i rozpowszechniali fałszywe informacje o Zełenskim. 

Prawie 20 ml zł na koncie zbiórki na drona dla UkrainyPonad 20 mln zł na drona dla Ukrainy. "Największa zrzutka w historii"

Zdrowie Putina. Szef CIA ironizuje: Zbyt zdrowy

Zazwyczaj to kwestia zdrowia Władimir Putina wywołuje zainteresowanie mediów na całym świecie. Dyktatorowi przypisuje się m.in. zaawansowany i szybko postępujący nowotwór. Pogłoski o zdrowiu Putina skomentował niedawno ironicznie dyrektor CIA William J. Burns:  - O ile możemy stwierdzić, jest najwyraźniej zbyt zdrowy.

Jednocześnie Burns podkreślił, że ta ocena nie stanowi "formalnego osądu wywiadu". Więcej na ten temat w materiale:

Dyrektor CIA ironicznie o pogłoskach nt. choroby Putina. Dyrektor CIA ironicznie o pogłoskach nt. choroby Putina. "Jest zbyt zdrowy"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: