Brazylia. Lekarz zgwałcił pacjentkę podczas cesarskiego cięcia. Całe zdarzenie nagrały pielęgniarki

32-letni lekarz z Brazylii zgwałcił pacjentkę, która rodziła przez cesarskie cięcie. Anestezjolog zadecydował, że wobec kobiety należy zastosować sedację, w czasie której świadomość pacjentki jest ograniczona. Taka decyzja wzbudziła niepokój wśród pielęgniarek.

Jak podaje BBC, Giovanni Quintella Bezerra ukończył studia medyczne w 2017 roku. W kwietniu 2022 roku obronił się na specjalizacji z anestezjologii. Po studiach rozpoczął pracę w szpitalu położniczym w Rio de Janeiro w Brazylii

Zobacz wideo Pandemia potęguje patologie. „Przemoc domowa to palący problem"

Brazylia. Anestezjolog zgwałcił pacjentkę po cesarskim cięciu jeszcze na sali operacyjnej

10 lipca Bezerra uczestniczył w cesarskim cięciu jednej z pacjentek. Anestezjolog podjął decyzję, że w przypadku tej kobiety należy zastosować sedację, zamiast znieczulenia miejscowego. Lekarz wprowadził pacjentkę w sedację głęboką, która związana jest również z częściowym lub całkowitym wyłączeniem świadomości. Decyzja anestezjologa wzbudziła podejrzenia pielęgniarek. Przed zabiegiem ukryły na sali operacyjnej telefon, na którym włączyły nagrywanie. 

Na nagraniu widać, jak 32-latek czeka, aż salę opuści wraz z dzieckiem mąż pacjentki. Następnie gwałci kobietę na stole zabiegowym. Mężczyzna był wówczas oddzielony parawanem, który znajdował się na wysokości obojczyków kobiety, od reszty zespołu. Pielęgniarki zaniosły nagranie do dyrekcji szpitala, która zawiadomiła służby. Niestety, nagranie wyciekło później do mediów społecznościowych. 

Jak się okazało, pacjentka nie była pierwszą rodzącą, wobec której 32-latek zastosował mocniejsze znieczulenie. Policja prowadzi śledztwo, które ma wykazać, jak dużo pacjentek skrzywdził. Według ustaleń CNN Brasil, wprowadzonych w sedację przez Bezerra było około 30 kobiet. Śledczy uważają, że anestezjolog zgwałcił co najmniej sześć z nich. Oznacza to, że lekarz uznawany jest przez organy ścigania za seryjnego przestępcę.

32-latek został zatrzymany. Za gwałt grozi mu w Brazylii kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności. 

Brazylia. Gwałty na pacjentkach nawet najciężej chorych, leżących na OIOM-ach

Z ankiety przeprowadzonej przez portal The Intercept Brasil wynika, że w latach 2014-2019 odnotowano 1734 przypadków gwałtów lub molestowania seksualnego, którego doświadczały pacjentki ze strony lekarzy, pielęgniarzy czy personelu medycznego. Dane zebrano tylko z dziewięciu stanów - władze pozostałych 18 stanów nie udostępniły informacji na ten temat.

Tylko w 15 placówkach medycznych w Sao Paulo doszło do 854 gwałtów. "Do najbardziej makabrycznych 16 gwałtów doszło na OIOM-ach" - czytamy na stronie. Molestowanie seksualne było obecne w gabinetach lekarskich, gabinetach dentystycznych, szpitalach psychiatrycznych, domach opieki, a nawet laboratoriach medycznych. 

plac zabaw - zdjęcie ilustracyjnePółprzytomna 13-latka w krzakach. Dziewczynka została zgwałcona

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Brazylia. Lekarz zgwałcił pacjentkę podczas cesarskiego cięcia. Całe zdarzenie nagrały pielęgniarki
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl