Ołena Zełenska z wizytą w USA. Spotkała się z sekretarzem stanu Antonym Blinkenem

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska spotkała się w Waszyngtonie z szefem amerykańskiej dyplomacji Antonym Blinkenem - poinformował rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. We wtorek żona prezydenta Ukrainy zostanie przyjęta w Białym Domu przez pierwszą damę USA Jill Biden.

Według komunikatu sekretarz stanu USA i pierwsza dama Ukrainy rozmawiali o ogromnych kosztach ludzkich rosyjskiej inwazji. "Sekretarz zdecydowanie potępił brutalne ataki Rosji, w wyniku których giną i zostają ranni niewinni cywile; które niszczą domy, szpitale, szkoły i infrastrukturę cywilną - w tym atak na Winnicę, gdzie zginęło troje dzieci" - oświadczył rzecznik Departamentu Stanu Ned Price.

Ołena Zełenska wspomina zabitą w Winnicy czteroletnią Lisę Ukraina. Czterolatka zabita w Winnicy. Ołena Zełenska: "Znam tę dziewczynkę"

USA. Ołena Zełenska spotkała się z Antonym Blinkenem. "Niepodległa Ukraina przetrwa dłużej niż Putin"

Price wspomniał, że Antony Blinken pochwalił działania Ołeny Zełenskiej na rzecz pomocy osobom dotkniętym wojną i zapewnił, że Stany Zjednoczone będą nadal udzielać pomocy Ukrainie. "Sekretarz podkreślił wszechstronne i trwałe zaangażowanie Stanów Zjednoczonych we wspieranie Ukrainy by doniosła zwycięstwo w niesprawiedliwej i niesprowokowanej wojnie wypowiedzianej przez Rosję" - dodał rzecznik.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Ołena Zełenska. Sylwetka żony prezydenta Ukrainy

Ołena Zełenska zacytowała Facebooku niezmienne - jak podkreśliła - stanowisko Blinkena, że "suwerenna, niepodległa Ukraina będzie istnieć o wiele dłużej niż Władimir Putin". Dodała, że przebywa w Waszyngtonie na zaproszenie Jill Biden, która odwiedziła Ukrainę w maju. We wtorek obie pierwsze damy spotkają się w Białym Domu, a ich rozmowy będą miały charakter prywatny. W środę natomiast żona Wołodymyra Zełenskiego wygłosi przemówienie w Kongresie USA.

Władimir Putin Władimir Putin: Rosja w swoim rozwoju nie cofnie się o dziesięciolecia

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: