Rosja. Matka doniosła na syna do MSW. "Uchylił się od służby wojskowej w ważne dla kraju dni"

Matka 26-letniego mieszkańca Moskwy przekazała władzom, że jej syn unika służby w armii. Zdecydowała się donieść na niego po kolejnej rodzinnej kłótni. Pojawia się coraz więcej sygnałów o obywatelach Rosji, którzy donoszą do przedstawicieli władz na swoich bliskich.

Mieszkanka Moskwy doniosła na swojego syna do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej. Przekazała władzom, że 26-latek "uchylił się od służby wojskowej w ważne dla kraju dni". Powodem donosu okazała się kłótnia rodzinna.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Minister obrony Siergiej SzojguSzojgu wydał rozkaz ws. wojny. Te cele mają być pierwsze

Rosja. Matka doniosła na syna, że uchyla się od służby wojskowej

26-letni Rosjanin mieszkał z matką w Moskwie. Studiował w Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej. W trakcie studiów rozwijał swoją firmę związaną z bezpieczeństwem informacji. Jednak w 2022 roku musiał zakończyć swój biznes, co spowodowało konflikty rodzinne. Po kolejnej kłótni matka mężczyzny poinformowała rosyjskie służby, że jej syn nie odbył szkolenia wojskowego, a tym samym nie spłaci długu wobec ojczyzny. W oficjalnym liście napisała, że syn "uchyla się od służby wojskowej w ważne dla kraju dni".

Wcześniej kobieta również doniosła na syna, ponieważ grał w gry komputerowe. Nie podobało jej się, że mężczyzna pracował zawodowo jako gracz i zarabiał na tym. Matka uważała, że to nie jest poważny zawód i prosiła policję, aby ta podjęła w tej sprawie działania - przekazuje portal gazeta.ru. Nie ustalono, co obecnie dzieje się z mężczyzną.

Zobacz wideo Czy NATO wyciągnie wnioski z wojny w Ukrainie?

Rosja. Coraz więcej sygnałów o obywatelach donoszących na rodzinę lub znajomych

Mieszkaniec wsi Gorki skierował do policji oświadczenie przeciwko swojej żonie, bo krytykowała władze kraju. Mężczyzna prosił o "podjęcie działań" w związku z zachowaniem kobiety. Przekazał policji, że jego żona "wyraża antyrosyjskie nastroje i nastawia ich wspólne dziecko przeciwko rządowi". Wszczęto dochodzenie w tej sprawie. Coraz częściej dochodzi w Rosji do donoszenia na członków rodzin lub przyjaciół, którzy sprzeciwiają się rosyjskiej polityce - przekazuje portal vesma.today.

Władimir PutinPutin z "syndromem prechersońskim"? "Stracił kontrolę nad sytuacją"

Więcej o: