Rosja. Matka doniosła na syna do MSW. "Uchylił się od służby wojskowej w ważne dla kraju dni"

Matka 26-letniego mieszkańca Moskwy przekazała władzom, że jej syn unika służby w armii. Zdecydowała się donieść na niego po kolejnej rodzinnej kłótni. Pojawia się coraz więcej sygnałów o obywatelach Rosji, którzy donoszą do przedstawicieli władz na swoich bliskich.

Mieszkanka Moskwy doniosła na swojego syna do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej. Przekazała władzom, że 26-latek "uchylił się od służby wojskowej w ważne dla kraju dni". Powodem donosu okazała się kłótnia rodzinna.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rosja. Matka doniosła na syna, że uchyla się od służby wojskowej

26-letni Rosjanin mieszkał z matką w Moskwie. Studiował w Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej. W trakcie studiów rozwijał swoją firmę związaną z bezpieczeństwem informacji. Jednak w 2022 roku musiał zakończyć swój biznes, co spowodowało konflikty rodzinne. Po kolejnej kłótni matka mężczyzny poinformowała rosyjskie służby, że jej syn nie odbył szkolenia wojskowego, a tym samym nie spłaci długu wobec ojczyzny. W oficjalnym liście napisała, że syn "uchyla się od służby wojskowej w ważne dla kraju dni".

Wcześniej kobieta również doniosła na syna, ponieważ grał w gry komputerowe. Nie podobało jej się, że mężczyzna pracował zawodowo jako gracz i zarabiał na tym. Matka uważała, że to nie jest poważny zawód i prosiła policję, aby ta podjęła w tej sprawie działania - przekazuje portal gazeta.ru. Nie ustalono, co obecnie dzieje się z mężczyzną.

Zobacz wideo Czy NATO wyciągnie wnioski z wojny w Ukrainie?

Rosja. Coraz więcej sygnałów o obywatelach donoszących na rodzinę lub znajomych

Mieszkaniec wsi Gorki skierował do policji oświadczenie przeciwko swojej żonie, bo krytykowała władze kraju. Mężczyzna prosił o "podjęcie działań" w związku z zachowaniem kobiety. Przekazał policji, że jego żona "wyraża antyrosyjskie nastroje i nastawia ich wspólne dziecko przeciwko rządowi". Wszczęto dochodzenie w tej sprawie. Coraz częściej dochodzi w Rosji do donoszenia na członków rodzin lub przyjaciół, którzy sprzeciwiają się rosyjskiej polityce - przekazuje portal vesma.today.

Więcej o: