Rosja. Matka doniosła na syna do MSW. "Uchylił się od służby wojskowej w ważne dla kraju dni"

Matka 26-letniego mieszkańca Moskwy przekazała władzom, że jej syn unika służby w armii. Zdecydowała się donieść na niego po kolejnej rodzinnej kłótni. Pojawia się coraz więcej sygnałów o obywatelach Rosji, którzy donoszą do przedstawicieli władz na swoich bliskich.

Mieszkanka Moskwy doniosła na swojego syna do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej . Przekazała władzom, że 26-latek "uchylił się od służby wojskowej w ważne dla kraju dni". Powodem donosu okazała się kłótnia rodzinna.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl .

Rosja. Matka doniosła na syna, że uchyla się od służby wojskowej

26-letni Rosjanin mieszkał z matką w Moskwie . Studiował w Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej. W trakcie studiów rozwijał swoją firmę związaną z bezpieczeństwem informacji. Jednak w 2022 roku musiał zakończyć swój biznes, co spowodowało konflikty rodzinne. Po kolejnej kłótni matka mężczyzny poinformowała rosyjskie służby, że jej syn nie odbył szkolenia wojskowego, a tym samym nie spłaci długu wobec ojczyzny. W oficjalnym liście napisała, że syn "uchyla się od służby wojskowej w ważne dla kraju dni".

Wcześniej kobieta również doniosła na syna, ponieważ grał w gry komputerowe. Nie podobało jej się, że mężczyzna pracował zawodowo jako gracz i zarabiał na tym. Matka uważała, że to nie jest poważny zawód i prosiła policję, aby ta podjęła w tej sprawie działania - przekazuje portal gazeta.ru . Nie ustalono, co obecnie dzieje się z mężczyzną.

Zobacz wideo Czy NATO wyciągnie wnioski z wojny w Ukrainie?

Rosja. Coraz więcej sygnałów o obywatelach donoszących na rodzinę lub znajomych

Mieszkaniec wsi Gorki skierował do policji oświadczenie przeciwko swojej żonie, bo krytykowała władze kraju. Mężczyzna prosił o "podjęcie działań" w związku z zachowaniem kobiety. Przekazał policji, że jego żona "wyraża antyrosyjskie nastroje i nastawia ich wspólne dziecko przeciwko rządowi". Wszczęto dochodzenie w tej sprawie. Coraz częściej dochodzi w Rosji do donoszenia na członków rodzin lub przyjaciół, którzy sprzeciwiają się rosyjskiej polityce - przekazuje portal vesma.today .

WIĘCEJ O:

donos Rosja władza
GAZETA.PL
Weź udział w dyskusji (90)
POLECAMY
"Potężne eksplozje w Kijowie. Armia Putina użyła dwóch typów Iskanderów. "Wkrótce pożałują""
"Ambasador USA w Polsce o "lex Tusk": Jesteśmy doskonale świadomi"
"Horoskop na czerwiec 2023 - miłość, pieniądze, praca [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]"
"Śmierć ciężarnej 33-latki w Nowym Targu. Są wstępne wyniki sekcji zwłok"
"Cudownej broni PiS wcale mieć nie będzie. Tylko sensacyjne haki mogłyby coś zmienić"
"Putin zerwał europejski traktat o siłach zbrojnych. "Martwy mechanizm""
NAJNOWSZE
17:31 Potężne eksplozje w Kijowie. Armia Putina użyła dwóch typów Iskanderów. "Wkrótce pożałują"
17:15 Ambasador USA w Polsce o "lex Tusk": Jesteśmy doskonale świadomi
16:43 Horoskop na czerwiec 2023 - miłość, pieniądze, praca [Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby]
16:41 Śmierć ciężarnej 33-latki w Nowym Targu. Są wstępne wyniki sekcji zwłok
16:29 Cudownej broni PiS wcale mieć nie będzie. Tylko sensacyjne haki mogłyby coś zmienić
16:25 Putin zerwał europejski traktat o siłach zbrojnych. "Martwy mechanizm"
16:13 Co się działo na moście Krymskim? Brytyjski MON o "zasłonie dymnej" i maskirowce