Wojna w Ukrainie. Były dowódca NATO: W ciągu 6 miesięcy dojdzie do zamrożenia konfliktu

Wojna w Ukrainie zmierza do zawieszenia broni - uważa James Stavridis, były dowódca NATO. Zgodnie z jego prognozami za cztery do sześciu miesięcy dojdzie do zamrożenia konfliktu, jak w przypadku wojny koreańskiej.

James Stavridis, były naczelny dowódca NATO na Europę udzielił wywiadu stacji WABC 770 AM, podczas którego wypowiedział się o wojnie w Ukrainie. - Ukraińcy toczą bardzo silną walkę - stwierdził Stavridis, cytowany przez portal businessinsider.com. I dodał, że "plany wojenne Putina okazały się nieskuteczne".

Zobacz wideo Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowy rosyjskich żołnierzy. "Z naszego plutonu zostały 3 osoby"

James Stavridis o wojnie w Ukrainie: Konflikt ugrzązł po obu stronach

Zdaniem Stavridisa konflikt "ugrzązł po obu stronach". Ocenił, że wojna między Rosją a Ukrainą zmierza do zawieszenia broni i "zamrożenia konfliktu". James Stavridis stwierdzi, że działania zbrojne zakończą się podobnie, jak wojna koreańska, a wojna dobiegnie końca za cztery do sześciu miesięcy, ponieważ żadna ze stron nie wytrzyma walk dłużej. 

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl

Wojna między Koreą Północną a Południową toczyła się między 1950 a 1953 rokiem. Konflikt zakończyło zwieszenie broni i powstanie strefy zdemilitaryzowanej. Jednak nie zawarto traktatu pokojowego, więc oba te kraje teoretycznie nadal pozostają w stanie wojny

Dmitrij Miedwiediew (zdjęcie ilustracyjne) Miedwiediew bredzi i grozi sądem ostatecznym. Ostra odpowiedź Ukrainy

Pentagon: W pobliżu Charkowa Ukraińcy nadal pokonują rosyjskie próby zdobycia ziemi

Pentagon poinformował 15 lipca, że postępy Rosjan są nikłe, jeśli w ogóle występują. - Oceniamy, że w pobliżu Charkowa Ukraińcy nadal udaremniają rosyjskie próby zdobycia ziemi. W okolicach Izium i Słowiańska jest generalnie tak samo - przekazał urzędnik Pentagonu. Dodał, że Rosjanie zapowiedzieli przeprowadzenie ataku na Słowiańsk. Zauważono jednak, że Rosjanie nadal "nie byli w stanie tego zrobić". Departament Obrony przekazał, że Ukraina nadal jest zainteresowana systemem rakietowymi HIMARS i podkreślił, że sprzęt ma wpływ na postępy wojenne Ukrainy. Zapowiedział kontynuację pomocy Ukrainie przez Stany Zjednoczone

Wołodymyr Zełenski Zełenski odwołał szefa SBU i prokurator generalną. Opublikował nagranie

 *********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: