Holandia. Z rzeki wyłowiono zwłoki 52-letniego mężczyzny. Policja: To Polak

Jako 52-letniego Polaka zidentyfikowano mężczyznę, który utonął w sobotę w rzece Moza, w okolicach miejscowości Grubbenvorst w południowo-wschodniej Holandii (Limburgia). Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Zgodnie z relacją holenderskiej policji, w sobotę (16 lipca) pewien mężczyzna łowił ryby i grillował nad rzeką Mozą z trójką znajomych. Do wody wszedł około godziny 14:30. "Przeszedł w płytkiej wodzie około 10-15 metrów. Prawdopodobnie chciał się ochłodzić, ale potknął się i zniknął pod wodą" - podają holenderskie dzienniki "De Telegraaf" i "De Limburger". Mężczyzna nie wynurzał się, więc jego towarzysze wezwali służby ratunkowe. Na czas poszukiwań na rzece wstrzymano żeglugę.

Holandia. 52-letni Polak utonął w Mozie. Policja wyklucza, by doszło do przestępstwa

Na miejsce zadysponowano policyjny helikopter i łódź wyposażoną w sonar. Przybyli także nurkowie ze straży pożarnej w Den Bosch, którzy wkrótce potem odnaleźli ciało.

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Policja poinformowała, że zmarły to najprawdopodobniej mieszkający w Niemczech 52-letni Polak. Mundurowi przekazali mediom, iż prowadzą śledztwo w sprawie jego utonięcia, ale tłumaczą, że to rutynowe działanie i nie podejrzewają, aby śmierć nastąpiła w wyniku przestępstwa.

Polska Policja przypomina o sześciu sposobach bezpiecznego zachowania nad wodą

Na stronie polskiej policji udostępniono sześć sposobów na bezpieczne spędzenie wakacji nad wodą. Funkcjonariusze apelują:

  • wybieraj tylko strzeżone kąpieliska, które są patrolowane przez ratowników. Wówczas masz pewność, że kąpielisko jest sprawdzone, nadzorowane i bezpieczne;
  • nie lekceważ miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli;
  • nie wykonuj skoków do wody na "główkę". Nad jeziorem, w rzece czy też innych naturalnych zbiornikach nigdy nie wiesz co znajduje się na dnie. Warto pamiętać, że w naturalnych zbiornikach wodnych dno może się zmieniać;
  • nie spożywaj alkoholu przed wejściem do wody. Jeśli to zrobiłeś, zrezygnuj z pływania;
  • nie podejmuj ryzykownych wyzwań - brak odpowiednich umiejętności pływackich czy przygotowania fizycznego, może się skończyć tragicznie;
  • nie przesadzaj z opalaniem i nawadniaj organizm. Zbyt długie przebywanie na słońcu, a później nagłe schłodzenie w wodzie może doprowadzić do szoku termicznego, a to z kolei do zatrzymania akcji serca lub omdlenia.
Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: