Ukraina. Przechwytywali pomoc humanitarną z Zachodu i ją sprzedawali. Policja rozbiła szajkę

Ukraińska policja powstrzymała grupę, która przechwytywała pomoc humanitarną, m.in. militarną i kamizelki taktyczne. Dzielili między siebie wsparcie z Zachodu i sprzedawali je w swoich domach. Odnalezione artykuły były warte ok. 320 tys. zł.

Policja w Ukrainie rozbiła szajkę osób, które przechwytywały i sprzedawały pomoc humanitarną z Zachodu. Oszuści działali w obwodzie tarnopolskim, na zachodzie Ukrainy. O rozbiciu szajki poinformowała ukraińska policja na swojej stronie internetowej.

Zobacz wideo Donbas Arena kiedyś i dziś. Jak wygląda stadion, na którym były rozgrywane mistrzostwa Europy w 2012?

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie. Policja robiła szajkę przejmująca pomoc humanitarną

Pomoc humanitarna przeznaczona dla ukraińskiego wojska i przesiedleńców była przechwytywana przez oszustów. Szajkę wykryli policjanci, działający w obwodzie tarnopolskim. Na stronie internetowej poinformowali, że udało się im ją rozbić.

Prezydent Białorusi Alaksandr ŁukaszenkaBiałoruś. Tajemnicze jednostki armii. Mieszkańcy mają "zachować spokój"

Członkowie szajki mieli pozwolenia na wjazd do Unii Europejskiej. Przywozili stamtąd pomoc humanitarną, dzielili ją między sobą, a następnie sprzedawali we własnych domach. Przechwytywali przede wszystkim artykuły dla wojska - odzież militarną i kamizelki taktyczne.

Policjanci, żeby dotrzeć do oszustów, przeprowadzili szereg rewizji. Dzięki temu znaleźli artykuły z pomocy humanitarnej z Zachodu - m.in. mundury, noże, okulary taktyczne, produkty żywnościowe, środki higieny osobistej, leki.

Wszystkie artykuły znalezione przy członkach szajki warte były około 320 tys. zł.

Wojna w Ukrainie. Oszuści łasi na pomoc humanitarną

Jak podaje tygodnik "Wprost", to nie pierwsza sytuacja, w której pomoc humanitarna trafia w niepowołane ręce. Pod koniec maja we Lwowie podobna szajka przechwyciła kamizelki kuloodporne, które miały trafić do żołnierzy. Wsparcie pochodziło od polskiej Fundacji Otwarty Dialog.

Siergiej Szojgu i Władimir PutinRosja kończy przerwę operacyjną. Siergiej Szojgu nakazał wznowienie ofensywy w Donbasie

**************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: