Niemcy. Rowerzysta przekroczył prędkość o ponad 30 km/h. Złapał go fotoradar

Zagubiony uczestnik Tour de France, czy "nadmiernie zmotywowanym amator"? - zastanawiali się mundurowi w Niemczech po zobaczeniu raportu z fotoradaru. Uchwycony rowerzysta przekroczył prędkość o 30 km/h.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano 14 lipca w niemieckim mieście Ratingen w Nadrenii Północnej-Westfalii. Zgodnie z raportem policji okręgowej w Mettmann kolarz przejechał obok punktu pomiarowego - fotoradaru - z prędkością 62 km/h i złamał tym samym przepisy ruchu drogowego. Policja zaapelowała, że "ograniczenia dotyczą również rowerzystów".

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Rowerzysta na drodze ekspresowej. Jego podróż przerwali policjanci

Niemcy. Rowerzysta przekroczył prędkość o ponad 30 km/h

Fakt, że bezsilnikowy dwukołowiec został uchwycony przez fotoradar, bo poruszał się z dwukrotnie większą dozwoloną prędkością, zadziwił policję. Ograniczenie w tym regionie wynosiło 30 km/h. - Czy kolarz był zabłąkanym uczestnikiem Tour de France, czy był po prostu nadmiernie zmotywowanym sportowcem rekreacyjnym - zastanawiał się jeden z funkcjonariuszy, którego cytuje "Der Spiegel".

Tego dnia ustawiony przez policjantów z niemieckiej drogówki fotoradar w ciągu trzech godzin minęło łącznie 389 kierowców - 90 z nich przekroczyło dopuszczalną prędkość. Mundurowi nie podali, czy był ktoś, kto jechał szybciej niż wspomniany rowerzysta.  

Julie Anne Genter pojechała do porodu na rowerzeNowa Zelandia. Minister Julie Anne Genter pojechała do porodu na rowerze

Rowerzysta uniknie mandatu

Rowerzyści, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, muszą się z liczyć z karą grzywny, tak samo jak kierowcy samochodów. Mandat za przekroczenie prędkości o od 31 do 40 km/h na obszarach miejskich w Niemczech wynosi 260 euro - według aktualnego kursu ok. 1200 zł, kierowca auta musi się liczyć też z dwoma punktami karnymi.

Mężczyzna uchwycony przez fotoradar w Ratingen uniknie jednak kary. Policjanci przyznają, że niemożliwe będzie ustalenie jego personaliów ze względu na brak obowiązkowej identyfikacji pojazdu. 

Dmuchany zamek (zdjęcie ilustracyjne)Niemcy. Wiatr uniósł dmuchany zamek. Dziewięcioro dzieci jest rannych

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: