Ivana Trump nie żyje. Pierwsza żona Donalda Trumpa miała 73 lata

Nie żyje Ivana Trump, pierwsza żona Donalda Trumpa i matka jego trojga starszych dzieci. Miała 73 lata. Przyczyna śmierci nie jest na razie znana. "Była cudowną, piękną i niesamowitą kobietą, która prowadziła wspaniałe i inspirujące życie" - napisał były prezydent Stanów Zjednoczonych.

Informację o śmierci pierwszej żony przekazał Donald Trump. "Jestem bardzo zasmucony informując wszystkich tych, którzy ją kochali, a jest ich wielu, że Ivana Trump zmarła w swoim domu w Nowym Jorku" - napisał były prezydent USA za pośrednictwem swojej platformy społecznościowej Truth Social. "Była cudowną, piękną i niesamowitą kobietą, która prowadziła wspaniałe i inspirujące życie" - podkreślił, dodając, że jej "dumą i radością" była trójka ich dzieci: Donald Jr., Ivanka i Eric. "Była z nich taka dumna, tak jak my wszyscy byliśmy z niej dumni. Spoczywaj w pokoju, Ivana!" - napisał Donald Trump.

"Nasza matka była niesamowitą kobietą - silną w biznesie, światowej klasy sportowcem, pięknością oraz troskliwą matką i przyjaciółką" - przekazały w oświadczeniu dzieci.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Nie żyje Ivana Trump

Ivana Trump, wcześniej Ivana Zelnícková, urodziła się w Czechosłowacji. Była absolwentką Wydziału Kultury Fizycznej Uniwersytetu Karola w Pradze. Trenowała jazdę na nartach. W 1976 roku przyjechała do Nowego Jorku, gdzie pracowała jako modelka. Rok później wyszła za Donalda Trumpa. Ich małżeństwo trwało 15 lat. W tym czasie Ivana Trump zajmowała kluczowe stanowiska w firmie męża - The Trump Organization.

Trump zmarła w wieku 73 lat. Przyczyna jej śmierci nie jest na razie znana.

Więcej o: