Wojna w Ukrainie. Media: Zginął kolejny rosyjski dowódca i jego zastępca

Media poinformowały o kolejnych stratach osobowych w rosyjskiej armii. W wojnie w Ukrainie zginął dowódca 20. Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych z Wołgogradu oraz jego zastępca.
Zobacz wideo Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowy rosyjskich żołnierzy. "Z naszego plutonu zostały trzy osoby"

"Kommiersant", powołując się na lokalne media, poinformował w czwartek, że w Ukrainie zginął dowódca 20. Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych z Wołgogradu - Aleksiej Gorobec. W celu potwierdzenia tożsamości żołnierza konieczne było przeprowadzenie badań DNA. Informację o śmierci wojskowego miała przekazać jego żona. - Data i miejsce pogrzebu nie zostały jeszcze wybrane - powiedziała.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie. Rosyjski atak rakietowy na Winnicę. Są zabici - w tym małe dzieckoRosyjski atak rakietowy na Winnicę. Wielu zabitych - w tym małe dzieci

Media: Zginął kolejny rosyjski dowódca i jego zastępca

Jak podaje portal Gazeta.ru, Aleksiej Gorobec brał udział w rosyjskiej inwazji na Ukrainę od samego początku. "Wykonywał złożone misje bojowe" - podkreśla. Lokalne media zaznaczają, że żołnierz "podchodził do każdego zadania poważnie i z pełnym poświęceniem".

Nie wiadomo jednak kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach zginął 49-letni pułkownik.

Portal novostivolgograda.ru informuje, że w Ukrainie zginął również zastępca dowódcy wołgogradzkiej dywizji - Aleksiej Awramczenko. "Zginął pełniąc służbę podczas operacji specjalnej w Ukrainie" - pisze serwis. "Operacja specjalna" to propagandowy termin, którego zamiast słowa "wojna" używa Kreml.

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy od 24 lutego zginęło 37 870 rosyjskich żołnierzy. Ministerstwo Obrony Rosji ostatni raz informowało o stratach w swojej armii w marcu.

Katerina Tichonowa - 32-letnia, rzekoma córka Władimira PutinaCórka Putina ma wymyślać, czym Rosja zastąpi zagraniczne produkty

Więcej o: