Chorwacja. Policjant z Polski obronił turystkę z Norwegii przed gwałcicielem

Krakowski policjant pełniący wakacyjną służbę w Chorwacji obronił 20-letnią Norweżkę przed gwałcicielem. Napastnik zaatakował wczesnym rankiem na jednej z plaż.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w mieście Zadar na wybrzeżu Chorwacji. Sierż. szt. Piotr Filar z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wyszedł wczesnym rankiem pobiegać przed rozpoczęciem służby. W pewnym momencie usłyszał krzyki. Zaniepokojony postanowił interweniować.

Zadar. 22-letni Chorwat próbował zgwałcić turystkę. Uratował ją polski policjant

- To był wczesny poranek, tuż po godz. 5, gdy policjant usłyszał niepokojące krzyki. Okazało się, że to 20-letnia kobieta błagała o pomoc, ponieważ chciał ją zgwałcić obywatel Chorwacji - przekazał RMF24 insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Krakowski policjant natychmiast udzielił pomocy kobiecie, którą okazała się turystka z Norwegii. Jak poinformował Ciarka w rozmowie z NaTemat, 22-letni sprawca został zatrzymany "i podczas okazania, rozpoznany zarówno przez pokrzywdzoną, jak i naszego policjanta".

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Chorwacja. Policjanci z siedmiu krajów dbają o bezpieczeństwo turystów

Ponad stu policjantów z siedmiu krajów przyjechało na chorwackie wybrzeże, aby wspierać tamtejszą policję w utrzymywaniu bezpieczeństwa. W grupie funkcjonariuszy jest dwunastka Polaków. Przez dwa miesiące wakacji będą na miejscu pomagać turystom znad Wisły w nagłych, wymagających interwencji lub pośrednictwa policjanta sytuacjach. Rezydować będą w komendach w Puli, Rijece, Biogradzie, Splicie, Makarskiej i Trogirze. Reprezentują garnizony: warszawski, śląski, małopolski, warmińsko-mazurski, wielkopolski, lubuski, mazowiecki oraz podkarpacki.

Akcja chorwackiej policji pod nazwą "Bezpieczna destynacja turystyczna" prowadzona jest od 2006 roku. Do tej pory uczestniczyło w niej 900 policjantów z całego świata.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: