Młodsza córka Władimira Putina ma wymyślać, czym Rosja zastąpi zagraniczne produkty

Młodsza córka Władimira Putina została współprzewodnicząca rady, której celem jest znalezienie lub wymyślenie produktów, które zastąpią zagraniczny import. Firma, która obecnie zatrudnia 35-latkę, twierdzi natomiast, że Katerina Tichonowa nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji.

Jak informuje portal RBK, młodsza córka prezydenta Rosji została współprzewodniczącą rady koordynacyjnej do spraw zastępowania importu przy Rosyjskim Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców. Sam związek udostępnił tę informację na swoich stronach. 

Zobacz wideo „Najważniejsza jest efektywność energetyczna. Dopiero wtedy będzie mogli powiedzieć: Goodbye Putin!"

Rosja. Młodsza córka Putina ma wymyślać metody na zastępowanie zagranicznych produktów

Zgodnie z zapowiedziami członkowie rady mają zająć się między innymi "poznawaniem skutecznych praktyk zastępowania importowanych towarów towarami produkcji rosyjskiej, a także formułowaniem propozycji dotyczących realizacji polityki państwa w dziedzinach substytucji importowych". Sama rada została powołana w związku z zachodnimi sankcjami i blokadą importu zagranicznych produktów, które przestały docierać na rosyjski rynek, a także wycofaniem się wielu zachodnich firm z rosyjskiego rynku.

Jak podaje niezależny portal, córka Władimira Putina Katerina Tichonowa stała się tym samym jedną z przewodniczących najpotężniejszej grupy lobbystycznej w Rosji. Rada, której przewodniczy Aleksander Szokin, w najbliższym czasie ma ustalić nowe propozycje legislacyjne, a także stworzyć nowe usługi cyfrowe i wskazać praktyki, które pozwolą Rosji "zmniejszyć zależność od towarów produkowanych za granicą". Z danych rosyjskiego banku udostępnionych w 2021 roku wynika, że prawie dwie trzecie rosyjskich firm są uzależnione od importu. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Władimir PutinPutin "władcą" zamiast "prezydentem"? Chcą dla niego nowego tytułu

Rosja. Kim jest Katerina Tichonowa?

Katerina Tichonowa urodziła się w 1986 roku. Zrezygnowała jednak z nazwiska ojca, a nazwisko, którym się posługuje, należało do jej babci. Dopiero po 2015 roku zaczęły pojawiać się informacje, które potwierdziły, że Tichnowa jest córką Putina.

Z wykształcenia jest matematyczką. Obecnie kieruje fundacją Innopraktika, która jest powiązana z Rosyjskim Uniwersytetem Państwowym. Dziennikarze "Kommiersanta" usłyszeli w fundacji, że 35-letnia Tichonowa nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie nowej oferty pracy.

Tichonowa brała również udział w zawodach z rock and rolla akrobatycznego (występowała nawet w Polsce - na mistrzostwach w kwietniu 2014 roku). Katerina Tichonowa i jej starsza siostra (Maria Woroncowa-Faassen) od lat nie były widziane przy Władimirze Putinie.

Ostatnio zrobiło się o niej głośno za sprawą plotek o romansie z rosyjskim mistrzem baletu - Igorem Zełenskim, o czym pisaliśmy w poniższym artykule:

Władimir Putin - zdjęcie ilustracyjneMedia: Córka Władimira Putina jest partnerką Igora Zełenskiego

Więcej o: