Władze Ługańska: "Rosjanom brakuje amunicji. Oszczędzają zapasy". Ukraińcy atakują ich składy broni

Ukraińcy atakują kolejne rosyjskie składy amunicji. Jak poinformował szef władz Ługańska, okupant prawdopodobnie zaczął oszczędzać swoje zapasy w związku z przerwaniem dostawy nowych pocisków.

Rosjanie prawdopodobnie odczuwają niedobory amunicji - poinformował 13 lipca na Telegramie szef władz Ługańska Serhij Hadaj. Ukraińcy zdetonowali w ostatnim czasie kilka składów broni okupanta.

Zobacz wideo Ukraińscy komandosi wylądowali na słynnej Wyspie Węży i podnieśli na niej flagę Ukrainy

Władze Ługańska: Rosjanie mają problem z dostawą amunicji. Oszczędzają zapasy

Jak czytamy, każdego dnia Ukraińcy neutralizują działania rosyjskiej grupy dywersyjno-rozpoznawczej (DRG). Wzmocnienie środków wywiadowczych przez okupanta ma wynikać z braku amunicji.

"Nie, rosyjska armia nie przestaje strzelać. Najprawdopodobniej jednak oszczędza istniejące zapasy pocisków, ponieważ ich dostawa została przerwana przez działania naszej nowej broni dalekiego zasięgu" - napisał Hadaj, podkreślając, że ukraińskie wojsko zniszczyło w ostatnim czasie rosyjskie składy w Kadijewce i Ługańsku. "Również dziś wieczorem w strefie przemysłowej Ługańska było niespokojnie. Dlatego DRG okupantów ponownie posuwa się naprzód, próbując znaleźć słabe punkty w naszej obronie" dodał.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie. Lotnictwo ukraińskie atakuje rosyjskie składy amunicji

Ukraińskie lotnictwo prowadzi naloty na rosyjskie składy sprzętu i amunicji, na te magazyny spadają też ukraińskie rakiety. 11 lipca wojsko zniszczyło rosyjski magazyn amunicji w okupowanej Nowej Kachowce (obwód chersoński) na południu kraju. Informacja została potwierdzona przez rzecznika władz obwodu odeskiego Serhija Bratczuka.

Przedstawiciel władz obwodu chersońskiego Serhij Chłań napisał na Facebooku: "W Nowej Kachowce o jeden skład amunicji mniej. Zwozili i zwozili, składali i składali, a teraz będą mieli fajerwerki przez całą noc". 

W nocy z 12 na 13 lipca ukraińskie samoloty szturmowe zaatakowały rosyjski skład amunicji w pobliżu wsi Nowopetriwka (obwód chersoński). Informację przekazała służba prasowa Dowództwa Operacyjnego "Południe".

Na atak odpowiedziały trzy myśliwce wroga. Samoloty próbowały zestrzelić ukraińskie szturmowce, ale rosyjskie pociski nie trafiły w cel. Rakiety spadły na budynek w miejscowości Basztanka. Na skutek tego ataku zginęła kobieta i wybuchł pożar. Ponadto w ciągu doby jednostki ukraińskie zlokalizowane na południu kraju zniszczyły 30 rosyjskich wyrzutni rakietowych, haubicę 122 mm, cztery jednostki sprzętu pancernego i samochodowego oraz dwa składy amunicji polowej.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: