Chiny. Ojciec zostawił 5-latka w przedszkolu. Matka odebrała go po tygodniu

Mężczyzna zostawił chłopca w przedszkolu w Regionie Autonomicznym Kuangsi-Czuang (południe Chin) po tym, jak dowiedział się, że nie jest biologicznym ojcem dziecka. Matka odebrała pięciolatka dopiero po tygodniu.

Mężczyzna zawiózł chłopca do przedszkola w Regionie Autonomicznym Kuangsi-Czuang na południu Chin i zostawił go tam razem z plecakiem, w którym znajdował się telefon i ubranie na zmianę, po czym już po niego nie wrócił. Sprawę opisuje "South China Morning Post". Powodem porzucenia dziecka miały być wyniki testów na ojcostwo - okazało się, że chłopiec nie jest biologicznym synem mężczyzny.

Zobacz wideo Jak wojna Rosji z Ukrainą postrzegana jest na świecie? Prof. Legucka: Indie i Afryka powielają rosyjską propagandę

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Chiny. 5-latek porzucony w przedszkolu

Po tym, kiedy nikt nie zjawił się, żeby odebrać chłopca, pracownicy usiłowali skontaktować się z mężczyzną, który zostawił dziecko w placówce. Ten miał powiedzieć, że nie wróci po dziecko, bo okazało się, że nie jest jego biologicznym ojcem i że jest ono teraz "problemem przedszkola". Pracownik wybrał się więc pod adres, pod którym mieszkał 5-latek, ale nie udało mu się zlokalizować żadnego z rodziców. 

Rysunek dziecka w punkcie recepcyjnym dla uchodźców z Ukrainy - zdjęcie ilustracyjnePrzedszkolaki namalowały areszt Gestapo. W ramach "edukacji patriotycznej"

Wówczas o sytuacji poinformowano chińską policję. Funkcjonariusze skontaktowali się z dalszymi krewnymi chłopca - dziadek i wujek porzuconego dziecka również odmówili odebrania go z przedszkola. Matka odebrała dziecko dopiero po tygodniu - wynika z ustaleń stacji radiowej Nanning.

Co istotne, zgodnie z panującym w Chinach prawem mężczyzna nie popełnił przestępstwa.  Nie grozi mu kara,"ponieważ nie jest biologicznym ojcem chłopca" - twierdzi prawnik cytowany przez "Jiangxi Morning Daily".

Morze Południowochińskie. Amerykański okręt USS Benfold 'odpędzony' przez chińskie wojskoChiny zmusiły amerykański okręt do wycofania się z wód terytorialnych. Pekin o akcie prowokacji

************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: